Mariola Pryzwan

9 lutego 2012 r. po raz drugi gościliśmy w naszej bibliotece panią Mariolę Pryzwan, autorkę wielu książek biograficznych. Tym razem tematem naszego spotkania była wybitna poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, której Mariola Pryzwan poświęciła swoją książkę pt. „Lilka”.
Uczniowie klas 1a i 1h zostali wprowadzeni w niezwykły świat artystycznej rodziny Kossaków, pełen anegdot i szczegółów z życia poetki i jej siostry – Magdaleny Samozwaniec. Autorka opowiedziała młodzieży o edukacji Lilki (bo tak Pawlikowska była nazywana przez bliskich), o jej debiucie poetyckim, o początkowej krytyce jej wierszy, a także o życiu osobistym poetki.
z117Mariola Pryzwan zawsze niezwykle ciekawie i z wielkim zaangażowaniem opowiada o bohaterach swoich książek. Nie inaczej było i tym razem, autorka mówiła o Pawlikowskiej niezwykle ciepło, z wielką sympatią i estymą do tej wybitnej poetki miłości.
Spotkanie z panią Mariolą Pryzwan odbyło się w ramach projektu realizowanego w bibliotece szkolnej „Literatura polska – trochę inaczej niż na lekcjach”, dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Legionowie.

Różne wydania książek biograficznych Marioli Pryzwan: wspomnienia o Halinie Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej, Marii Kownackiej, Annie German, Annie Jantar, Zbigniewie Cybulskim i Władysławie Broniewskim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s