Ernest Bryll

11 czerwca 2012 r. gościliśmy w bibliotece niezwykłego człowieka – pana Ernesta Brylla.poetę, dziennikarza, kierownika literackiego Teatru Telewizji i Teatru Polskiego w Warszawie, kierownika artystycznego kilku zespołów filmowych, wykładowcę uniwersyteckiego w uczelniach polskich i zagranicznych, tłumacza języka irlandzkiego, czeskiego i jidysz, dyrektora Polskiego Instytutu Polskiego w Londynie, pierwszego w stosunkach polsko-irlandzkich ambasadora RP w Republice Irlandii, autora licznych tomików poezji, sztuk scenicznych,musicali („Na szkle malowane), tekstów znanych piosenek, audycji telewizyjnych.

Nasz gość niezwykle interesująco, błyskotliwie i dowcipnie opowiadał młodzieży o poezji, jak ją czytać, interpretować, o języku poetyckim jak się zmieniał na przestrzeni wieków. „Poezja budzi w nas pewne skojarzenia, które tworzą naszą rzeczywistość” – powiedział p. Bryll. Dokonał też analizy kilku wierszy wybitnych polskich poetów.

Poeta opowiedział też o początkach swojej drogi poetyckiej, a także podzielił się z uczniami swoimi przemyśleniami na różne tematy, zresztą całe spotkanie przetykane było licznymi dygresjami dotyczącymi kultury i literatury polskiej.

Spotkanie z panem Ernestem Bryllem – wspaniałym gawędziarzem i wielkim erudytą było dla wszystkich uczestników nauczycieli i uczniów klasy 1b i 2b było niezwykłym przeżyciem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s