Tagi

Chociaż pierwszy semestr skończył się już jakiś czas temu, to jeszcze garść informacji nt. czytelnictwa w naszej szkole w minionym okresie. Miło nam poinformować, że najlepszą czytelniczka w szkole została Katarzyna Strzyżewska.  Najwyższą średnią wypożyczeń przypadającą na jednego ucznia ma klasa humanistyczna 2b – 9,2 wypożyczeń, a w następnej kolejności klasy biologiczno-chemiczne:  3c  – 7,6 wypożyczeń oraz 2c – 5,8 wypożyczeń Średnia w szkole wynosi 2,7 wypożyczeń na jednego ucznia, a czytelnictwo na poziomie 65%, a to znaczy, że  tylko nieco ponad  połowę uczniów naszej szkoły  wypożyczyło w I semestrze przynajmniej jedną książkę. Niestety, jest to gorszy wynik niż w ubiegłym roku. To jest tylko statystyka, wiemy, że wielu uczniów czyta książki z wielu źródeł, nie tylko z biblioteki szkolnej, ale jednak niższe wskaźniki czytelnictwa w naszym liceum martwią nas. Pocieszający jest natomiast fakt istnienia sporej grupy czytających uczniów klas I, którzy przychodzą do biblioteki i systematycznie wypożyczają książki.
Struktura wypożyczeń przedstawia się następująco: 66% lektury, 19% – literatura piękna (najwięcej powieści fantastyczne, młodzieżowe oraz sensacyjne  i kryminalne), 12% – literatura popularnonaukowa, najwięcej z nauk przyrodniczych, nauki o literaturze oraz z psychologii), 3% – to czasopisma, płyty i inne.
Gratulujemy laureatom, drobne nagrody i upominki zostały wręczone na godzinach wychowawczych. Jak zwykle były to książki, zakładki, piórniki oraz szkolne długopisy.