Tagi

, , ,

Październik jest miesiącem, w którym kontynuujemy wieloletni projekt edukacyjny Spotkania literackie. Dnia 10 X 2019 r. uczniowie klas informatycznych uczestniczyli w spotkaniu z panem Krzysztofem Piersą, autorem książek Komputerowy ćpun, Trener marzeń oraz powieści z fantastyki z serii Kosmiczne Bobry. Nasz gość, dziennikarz telewizyjny
i internetowy, jest autorem pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych.

W czasie spotkania rozmawiał z młodymi ludźmi o niebezpieczeństwach cyfrowej rozgrywki. Mając wieloletnie doświadczenie z grami komputerowymi, przedstawił wszelkie zjawiska związane z nowoczesnymi technologiami. Mówił uczniom, jak sprawdzić, czy ich granie to jeszcze pasja, czy już uzależnienie, jak poradzić sobie ze zbyt dużym przywiązaniem do korzystania z telefonu i innych urządzeń elektronicznych. Wymienił wszystkie negatywne skutki wynikające z nadmiernego przesiadywania przed komputerem: problemy zdrowotne, brak więzi z bliskimi i rówieśnikami, kłopoty w szkole, brak rozwoju osobistego, itp. Największe wrażenie na uczniach zrobiło jednak stwierdzenie, że największą osobistą krzywdą jest stracony na rozrywkę czas , którego nie można już odzyskać. Czas, który można było wykorzystać inaczej, bardziej konstruktywnie.

Innymi tematami, które poruszył pan Krzysztof to były marzenia i cele życiowe każdego z nas, sposoby ich realizacji i zarządzanie czasem. Rozmawiał też
z uczniami na temat hejtu i krytyki, jak sobie z nimi radzić. Jako pisarz fantastyki podzielił się z uczniami bogatym światem wyobraźni, zachęcał do czytania i próbowania własnych sił w pisaniu różnych tekstów. Na swoim przykładzie, z wielkim entuzjazmem opowiadał o uczuciach i wrażeniach, jakie są udziałem kogoś, kto zrealizuje swoje marzenia.

Zapraszamy na stronę autora: http://krzysztofpiersa.pl/

„Ćpun musi grac i nie umie przestać, pasjonat chce grać i potrafi wy łączyć grę w każdym momencie” .

„Czasu, który straciłeś do tej pory, grając w gry, już nie odzyskasz, ale możesz zawalczyć o chwile, które dopiero nadejdą.”

 

 

Umiejętności niezbędne do realizacji marzenia – czyli co musisz umieć. Każde marzenie z kategorii „być”, czyli „Chce zostać tym kimś”, wymaga od nas zdobycia pewnych umiejętności. Najczęściej wymagane jest bycie w czymś dobrym. I tutaj musimy sobie odpowiedzieć na pytanie o to, co jest tym CZYMŚ”.

 

 

Informacje o autorze  i książkach zaczerpnięto ze strony autora oraz opublikowanych książek.