Tagi

Lucinda Riley – Sekret Heleny
Helena wiedzie życie statecznej żony i matki. Wyszła za mąż za człowieka, którego kochała i kocha nadal. William dał jej bezpieczeństwo, do i dwójkę wspaniałych dzieci. Oprócz nich Helena ma syna, Alexa. Nikomu nie zdradziła, kto jest jego ojcem. I to niejedyny sekret, jaki skrywa przed swoimi najbliższymi.

 

David Disalvo – Mózg na manowcach
Dlaczego oszukujemy, udajemy i ulegamy pokusom? Autor ujawnia ciekawy paradoks: to, czego pragnie mózg, bywa niezgodne z naszymi potrzebami. Mózg człowieka lubi oszczędzać energię, ceni sobie rutynę i stabilność, więc często podsuwa rozwiązania, które go „uszczęśliwiają”, a nam szkodzą. David Disalvo stara się odpowiedzieć na pytanie: czy zawsze należy ufać swojemu mózgowi.

Kevin L. Cyierkoe, Pamela S. Wieartz – Zwalcz niepokój
Czy prześladują Cię czarne, mało prawdopodobne scenariusze zdarzeń?Czy obawiasz się, że jeśli coś może się nie udać, to na pewno się nie uda?Czy wciąż myślisz tylko o najgorszym? Jeśli tak, to znaczy, że doświadczasz przewlekłego niepokoju. Autorzy udowadniają, że ten trudny do zniesienia stan można zastąpić pozytywnym nastawieniem do życia

 

Aneta Chybicka, Malwina Puchalska – Rozwjownik
Autorki proponują inspirującą podróż przez najważniejsze obszary rozwoju osobistego: szczęście, miłość, efektywność, umiejętność pokonywania trudności,  samoakceptację i pewność siebie, zdrowie i dobre samopoczucie. Książka zawiera praktyczne wskazówki, praktyczne porady, ciekawe teksty.

 

 

Joanna Jagiełło – Mleko z miodem
Ostatni tom cyklu, którego bohaterka jest sympatyczna Linka. Autorka w swojej wielowymiarowej powieści opowiada historię starą jak świat, która wciąż na nowo zaskakuje młodych ludzi i ich najbliższych. Linka, oczekująca na to, co w jej życiu będzie najważniejsze, musi tez uporać się z przeszłością własnej rodziny. Poprzednie tytuły: Kawa z kardamonem, Czekolada z chili, Tiramisu z truskawkami.

 

Antoni Mielecki – Always Motivated
Autor kieruje książkę przede wszystkim do młodych sportowców, którzy chcieliby osiągnąć wiele, lecz nie wiedzą, jak to zrobić. 49 tematów treningu mentalnego. Antoni Mielecki całe życie związany był ze sportem, grał w piłkę nożną, był kapitanem Wisły Kraków. Obecnie trener mentalny i mówca motywacyjny, właściciel trzech biznesów, twórca programu AM7.

 

Antoni Mielecki – Planowanie wybitności
Trening mentalny z zaradzania czasem. Niezagospodarowany czas nic nie znaczy. Wykorzystując go, nadajemy mu wartość – wtedy staje się bezcenny. Sukces jest schematem, a to oznacza, że można go powielać. A zatem – można go zaplanować. Dzięki tej książce można zdobyć umiejętność perfekcyjnego zarządzania sobą w czasie oraz planowanie każdego swojego celu i marzenia.

 

Michel Hjort, Hans Rosenfeldt – Najwyższa sprawiedliwość
Szósta część bestsellerowego cyklu z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw. Wszystkie książki z serii autorskiego duetu osiągnęły status międzynarodowych bestsellerów. Ich powieści to mieszanka przemyślanych wątków kryminalnych, inteligentnych gier z czytelnikiem i doskonale nakreślonych postaci.

 

Odd Harald Hauge – Everest
Martin nie jest himalaistą. Mimo to daje się skłonić do próby zdobycia Mount Everestu. Od pierwszych chwil ekspedycji jest wyczuwalna podejrzliwość i niechęć do współpracy pomiędzy ich uczestnikami. W czasie, kiedy ekipa walczy o zdobycie najwyższego punktu na ziemi, ujawnione zostają niebezpieczne kłamstwa i półprawdy.

 

 

 

Helene Bodin – Książka o stresie
Holistyczne spojrzenie na życie jest ważniejsze od poszczególnych zdarzeń i objawów chorobowych, jest to niezwykle ważna platforma, na której można przeanalizować stres – współczesną chorobę cywilizacyjną. Książka nie zawiera żadnych cudownych kuracji.Daje podstawowe informacje o tym, jak odbierać i interpretować sygnały ciała.

 

Erich Maria Remarque – Iskra życia
Powieść to przejmujące studium życia w obozie koncentracyjnym: okrucieństwa, specyficznych hierarchii i bezwzględnych zasad, na których tle tym wyraźniej ujawnia się zarówno człowieczeństwo, jak i wszelka nieludzkość.