Tagi

Sarah J. Maas –  Królestwo popiołów. Cz. 1 i 2
Finałowy tom epickiej serii Szklany tron. Na mroźnej Północy splotą się nici przeznaczenia. Ale czy pod murami dumnego Orynthu niezwykła intryga Aelin Ashryver Galathynius znajdzie rozwiązanie? Czy mimo zimnych wichrów, morza krwi i powszechnego przerażenia zakwitnie miłość i nastanie pokój?

 

Matthew Walker – Dlaczego śpimy
Autor, brytyjski naukowiec,  pokazuje, jak sen wpływa na naszą zdolność uczenia się, zapamiętywania i podejmowania logicznych decyzji. Jak reguluje emocje, wzmacnia system odpornościowy, jak łagodzi  bolesne wspomnienia i tworzy wirtualną rzeczywistość, w której mózg łączy nową i nabytą wcześniej wiedzę, by pobudzić kreatywność.

 

Sam Kean – Ostatni oddech Cezara
„Powietrza” – możesz krzyknąć czytając opowieści o tej szczególnej mieszaninie gazów. Jest ona bowiem niepozorna w swojej przezroczystości i na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak wnika do naszych płuc. Jednak to dzięki niej żyjemy, a teraz możemy się o niej dowiedzieć więcej. Ta książka dosłownie zapiera dech w piersiach…..

 

Lucinda Riley – Róża Północy
Ze wspaniałych pałaców indyjskich maharadżów do majestatycznych angielskich rezydencji.m Niezwykłe życie nadzwyczajnej dziewczyny, Anachity Chaval, od 1911 do dnia dzisiejszego.  Wielowątkowa, wzruszająca opowieść o ludziach zmagających się z historią.

 

 

Louise O,Neill – lepsza niż ja
Wyobraź sobie, że zostałaś zaprojektowana, by być idealną. Wyobraź sobie, że twoje imię pisze się małą literą, że od zawsze mieszkasz w szkole, w której uczysz się, jak się stać najpiękniejszą, najszczuplejszą i najlepiej ubraną. Musisz być piękna, dobra, uległa. Czy naprawdę chcesz tak żyć? Świat jak z Opowieści podręcznej, tylko jeszcze gorszy.

 

Spencer Quinn – Po dobrej stronie
Bohaterka książki, LeAnne Hogan, była doświadczonym żołnierzem i miała za sobą wiele udanych misji.  Z ostatniej, wraca okaleczona – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Załamana nagłą śmiercią przyjaciółki, wyrusza w podróż po kraju. Wspomina przeszłość i czuje, że dla niej nie mu już żadnej przyszłości. W końcu trafia do miasteczka, w którym wychowywała się Marcia i dokonuje niepokojącego odkrycia.

 

Lucinda Riley – Tajemnice zamku
Emilie, pomimo arystokratycznych korzeni żyje zwyczajnie. Aż do śmierci matki, kiedy to staje się jedyną spadkobierczynią zamku na południu Francji. Przeglądając stare wolumeny, natrafia na wypełniony wierszami notatnik i znajduje nić łączącą ją z przeszłością oraz ślad tajemniczej i pięknej Sophie, której tragiczna historia na zawsze zmieniła losy rodziny głównej bohaterki.

 

Colleen Hoover – Wszystkie nasze obietnice
Autorka z dobrze znana sobie szczerością i wnikliwością opisuje parę pogrążoną w kryzysie. I szuka odpowiedzi ma pytanie: czy albo kiedy przestać walczyć o ocalenie małżeństwa, które przecież miało trwać wiecznie?

 

 

M. T. Edvardsson – Zupełnie normalna rodzina
Są zupełnie normalną rodziną. Adam jest pastorem, jego zona prawniczką. Mieszkają w niewielkim Lund i wspólnie wychowują 19-letnią Stellę. Pewnego dnia ich świat obraca sie w pył – Stella zostaje aresztowana. Jest oskarżona o zamordowanie młodego mężczyzny. Co widział ojciec, czego ne mópwi matka, co ulrywa córka?

 

Camilla Läckberg – Złota klatka
Nowa seria królowej szwedzkiego kryminału. Bohaterka – Faye to piękna i inteligentna kobieta, która ma wszystko. Jednak pozory mogą mylić…Dręczona przez mroczne wspomnienia czuje się jak zamknięta w złotej klatce. Nie może pozbyć się wrażenia, że poświęciła swoje  ambicje na rzecz mężczyzny, który coraz bardziej się od niej oddala.Thriller o determinacji, sile charakteru i brutalnej zemście.

 

Matthew Syed – Wymiatasz!
Dzięki tej książce rzucisz wyzwanie wszystkim uprzedzeniom  i stereotypowym przekonaniom, które cię ograniczają. Przekonasz się, że właściwe nastawienie to coś, co pomoże ci w realizacji twoich najśmielszych marzeń.

 

 

Eva Garcia Sáenz de Urturi – Cisza białego miasta
Autorka tej powieści pochodzi z kraju Basków w północnej Hiszpanii i tam właśnie umiejscowiła akcję swego kryminału – na tle kryminalnego wątku świetnie odmalowała historię i specyfikę tego regionu. Książka ma też w sobie wszystkie cechy charakteryzujące najlepsze kryminały: nieuchwytnego mordercę, bohaterów z bagażem z przeszłości, tajemnice sprzed lat i cały zastęp prawdopodobnych podejrzanych.

 

Joanna Bator – Ciemno, prawie noc
Jedna z najgłośniejszych polskich powieści ostatnich kilkunastu lat. Wyróżniona Nagrodą Literacką NIKE i przeniesiona na wielki ekran. Bardzo wyraziście pokazana jest w powieści problematyka rodzinna – skomplikowane relacje, zadawnione urazy, miłosne zawody i zdrady, wielkie osobiste tragedie, niedopowiedzenia i tajemnice, które przychodzi głównej bohaterce rozwikłać dopiero po latach. Osobną, lecz ściśle powiązaną z całością kwestią są wydarzenia społeczne. Oto Polaków portret własny.

Ginger Scott – Chłopak taki jak ty
Historia o konsekwencjach trudnego dzieciństwa i próbach zmierzenia się z problemami, o których nie mówi się głośno. Powieść młodzieżowa o ponadczasowej wymowie: zaskakująca, niejednoznaczna, a przy tym pouczająca i wzruszająca.

 

 

Iwona Chmielewska – Dwoje ludzi
Po sześciu latach od premiery koreańskiego wydania, wydawnictwo Media Rodzina oddaje do rąk polskiego czytelnika picture book, książkę, którą od lat delektują się zagraniczni wielbiciele autorki, i której wydanie w Polsce było od dawna wyczekiwane. Metaforyczna opowieść o relacjach międzyludzkich, związkach, stopniu ich skomplikowania, miłości a czasem niemożności porozumienia.

 

Robert Dugoni – Jej ostatni oddech, Na polanie wisielców
Druga i trzecia książka z cyklu kryminalnego o detektyw Tracy Crosswhite. Powieści wciągają od pierwszej strony i czyta się je z dużym zainteresowaniem. Autor podsuwa kilku podejrzanych, myli tropy, dzięki czemu zakończenia zawsze są dużym zaskoczeniem.

 

 

Konrad Ambroziak – Nastolatek a depresja
Kompendium wiedzy na temat depresji, jej przyczyn oraz metod leczenia.  Książka zawiera  swoisty instruktarz zawierający rady, wskazówki, ćwiczenia, podpowiedzi i odpowiedzi na nurtujące pytania. To wyczerpujący poradnik skierowany do głównych zainteresowanych: nastolatków dotkniętych depresją i ich rodziców.

 

Angie Thomas – Nienawiść, którą dajesz
Opowiedziana w rytmie rap, zekranizowana przez Twentieth Century Fox, historia o tym jak wielką, niszczącą siłę ma nienawiść oraz w jaki sposób może przejawiać się rasizm. Powieść o szesnastoletniej Starr, czarnoskórej mieszkance niebezpiecznej dzielnicy rządzonej przez  gangi, która ma pozornie wielkie szczęście.

 

Richard Morgan – Upadłe anioły, Zbudzone furie
Dwa tomy będące kontynuacją Modyfikowanego węgla. SF najwyższej jakości: fantastyczny i równocześnie subtelnie opisany świat, silne, a przy tym wrażliwe postacie, niesamowita, lecz wiarygodna technika

 

 

Holly Bourne – To zdarza się tylko w filmach
Historia miłosna nie tylko o pocałunkach w śniegu czy pożegnaniach na lotnisku. Opowiada też o cierpieniu, zakłopotaniu, nadziei i zdziwieniu. Oraz o zombie… Holly Bourne mierzy się z prawdziwą miłością w swojej przezabawnej i przejmującej powieści dla młodzieży. Niestety prawdziwa miłość nie zawsze jest taka, jak w filmach…

 

Maggie Stiefvater – Przeklęci święci
Trochę bajka, trochę przypowieść o sile miłości. Przeklęci święci Maggie Stiefvater to kolejna pozycja, w której autorka czaruje fenomenalnie stworzonymi postaciami i pustynnym, meksykańskim klimatem, a narrację prowadzi w swój specyficzny, nietypowy sposób.

 

 

Laini Taylor – Marzyciel, Muza koszmarów
Seria fantasy dla młodzieży o świecie pełnym skrywanych od wieków tajemnic, marzeń niebieskich jak opale czy niebo, niezwykłych snów, które dyktują zmysły. Bohaterowie świetnie stworzeni i interesujący. Świat wykreowany z rozmachem i fantazją. Dobry pomysł na narrację i piękny styl.

 

 

Rick Hanson, Forrest Hanson – Rezyliencja
Przejrzysty i wyczerpujący poradnik, w którym autorzy połączyli teorię z osobistym doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami. Napisana przyjaznym, jasnym i pełnym życzliwości stylem książka stanowi nieocenione źródło wiedzy i narzędzie do codziennej pracy. Odpowiada na wiele pytań, m. in co pozwala nam stawiać czoła wielu przeciwnościom?

 

Zródło: strony wydawnictw oraz informacje zaczerpnięte z okładek książek