Niedługo wakacje, czas odpoczynku od szkoły i czytania tego, co musimy. Ale zawsze możemy poczytać dla przyjemności! Przypominamy, że w naszej szkole można pożyczać książki na wakacje, do czego zachęcamy z całego bibliotecznego serca! Wybór jest duży, jak zwykle prezentujemy nowe książki w naszej bibliotece!

Kirsty Moseley – Chłopak, który wiedział o mnie wszystko
Riley Tanner ma najlepszego przyjaciela. Jest wspierający, lojalny, uczciwy, godny zaufania, dobry i troskliwy. Jest również najlepszym sportowcem w szkole. Ich relacja była zawsze nieskomplikowana i ciepła, ale po miesięcznych wakacjach Riley, sprawy się skomplikowały. Zaczęła patrzeć na niego w sposób wykraczający poza strefę przyjaźni. Do tego na drodze pojawia się zainteresowany nią rywal jej przyjaciela i sprawy zaczynają wymykać się spod kontroli…

Jenny Han – Do wszystkich chłopców, których kochałam
Lara ukrywa swoje listy miłosne w pudle na kapelusze. Są to listy do chłopców, w któryś kiedyś si.e kochała. Pięć dowodów na złamane serce. Te listy są tylko dla niej, nikt więcej nie ma prawa ich czytać. Do dnia, kiedy ktoś decyduje się wysłać je odbiorcom. Każdy z pięciu chłopców dostaje swój list, a życie miłosne bohaterki nagle wymyka się spod kontroli.

Jenny Blackhurst – Czarownice nie płoną
Przecież nie można się bać jedenastoletniej dziewczynki…. Nawet jeśli cię przed nią ostrzegają i radzą, żebyś  się jej nie narażała. Bo jeśli ją rozzłościsz, może ci się przytrafić nieszczęście. Psycholożka, Imogen Reid, pomaga dziewczynce, uratowanej z pożaru, w którym zginęli wszyscy jej bliscy. Robi wszystko, by pomóc Ellie uporać się z traumą. Więcej, niż nakazywałby rozsądek.

 

Małgorzata Warda – Dziewczyna z gór
Rocznie w Polsce znika bez śladu dwadzieścia tysięcy osób. Wśród nich była też jedenastoletnia Nadia. Młody mężczyzna porwał ją przyczepy campingowej, stojącej na tyłach domu jej rodziców i wywiózł na pustkowie w górach. Po latach porwanie dziewczynki pozostaje nierozwiązaną sprawą w policyjnych kartotekach. Tymczasem młoda kobieta w górach prosi przypadkowego kierowcę o pomoc…

 

Lee Child – Czas przeszły
Tym razem Jack Reacher stanie twarzą w twarz z przeszłością.   Bohater w podróż przez całe Stany. Nie zawędrował jednak daleko. Na rozwidleniu dróg zobaczył drogowskaz: Laconia. Nigdy tam nie był, ale nazwę zna dobrze – z rodzinnych dokumentów. Decyduje się więc przerwać podróż i zobaczyć miejsce, w którym urodził się jego ojciec.

 

Peter Watts – Poklatkowa rewolucja
Twarda fantastyka naukowa na najwyższym poziomie.
Zamknięty ekosystem gigantycznego statku Eriophora, dowodzonego przez sztuczną inteligencję i okrążającego galaktykę, by budować sztuczne punkty zakotwiczenia tuneli czasoprzestrzennych. I problem do rozwiązania: Jak uwolnić się od dyktatury bezdusznego komputera, kontrolującego losy beznadziejnej misji i tysięcy członków załogi? Jak zorganizować bunt na pokładzie, kiedy budzą cię z hibernacji na parę dni co milion lat? Jak zaatakować wroga, który nigdy nie śpi, patrzy twoimi oczyma, słucha twoimi uszami i chce dla ciebie jak najlepiej?

George R.R. Martin – Ogień i krew. Część II
Część druga historii rodu Targaryenów, dziejąca się trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu Pieśni Lodu i Ognia, na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie.

 

 

Katarzyna Puzyńska – Rodzanice
Dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa, łączącej w sobie elementy klasycznego kryminały i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym.
Według portalu lubimyczytac.pl,  jedna z najlepszych części serii!

 

 

Richard Morgan –  Modyfikowany węgiel
Akcja tej książki dzieje się w dwudziestym szóstym wieku, kiedy ludzkość opanowała przestrzeń kosmiczną i rozproszyła się po galaktyce.  Autor opisuje świat, w którym osobowość, pamięć, świadomość człowieka można zapisać w stosie korowym z modyfikowanego węgla, i w prosty sposób przenieść do nowego ciała, a więc świat, w którym śmierć stała się zaledwie drobną niedogodnością. Literatura z gatunku cyberpunk w klimacie kryminału noir. S

J. Tudor – Kredziarz
Powieść to wciągający kryminał, ale także historia dzieciństwa, które okazało się wcale nie takie radosne i beztroskie, jak powinno być, dzieciństwa, którego naiwność i niewinność zostały skonfrontowane ze złem i zbrodnią. Główni bohaterowie to paczka przyjaciół: czterech chłopaków i dziewczyna. Akcja tej opowieści o zagubieniu, o szaleństwie i winie toczy się dwutorowo – w 1986 oraz 2006 roku – wtedy gra sprzed lat w formie znaków rysowanych kredą powraca.

.