Tagi

,

Tegoroczna edycja XIX Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego, organizowanego przez nauczycieli bibliotekarzy legionowskich szkół pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo, odbyła się 15 maja 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Poczytalni. Tematyka, zgodnie z oczekiwaniami młodzieży, nie odbiegała szczególnie od konkursów z poprzednich lat, pozostaliśmy w kręgu fantastyki. Herosi XXI wieku czyli Percy Jackson i bogowie olimpijscy Ricka Riordana.

Trzyosobowe drużyny z dziewięciu szkół z terenu Legionowa dzielnie walczyło o zwycięstwo. W związku z reforma edukacji reprezentacje składały się z uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, klas 3 wygaszanych gimnazjów oraz klas 1 i 2 szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. W konkursie obowiązywało przeczytanie 5 tomów serii o Percy Jacksonie, a uczestnicy odpowiadali ustnie lub pisemnie na zróżnicowane pytania. Należało m. in. dopasować symbol boga olimpijskiego do domku herosów, przyporządkować przepowiednię do określonego tomu oraz rozwiązać na tabletach dwa quizy. Znajomość treści książek przez uczestników była naprawdę imponująca, co odzwierciedlała tablica wyników, różnice pomiędzy drużynami (jak zwykle) były kilku punktowe, a o 2 i 3 miejsce jury musiało zarządzić dogrywkę.Ostatecznie laureatami XIX Konkursu zostali:

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego:
    Gustaw Banak,Michał Głuchowski, Kacper Wojnarowski
  2. Szkoła Podstawowa nr 8 im. 1. Warszawskiej Dywizji Piechoty: Wojciech Maciejewski, Hanna Pisarska, Gabriela Szerejko
  3. Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II:
    Malwina Dębska,
    Benita Matecka, Olga Waszczyszyn

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Daria Kosieniak, Maria Matuszewska i Bartłomiej Rudnik zajęła piąte miejsce. Laureaci otrzymali nagrody w postaci kart prezentowych do sklepów sieci Empik, długopisy, zwycięska szkoła – pamiątkową statuetkę, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia, ufundowane przez Prezydenta Miasta Legionowo. Gościem konkursu był wiceprezydent miasta pan Piotr Zadrożny. Organizatorami konkursu były szkoły: Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie oraz Szkoła Podstawowa nr 4.