Tagi

Monica Hesse – Dziewczyna w niebieskim płaszczu
Pięknie napisany, niebywale wciągający thriller historyczny dla młodzieży. Opowieść o dorastaniu pod czas II wojny światowej, o wyborach, które ludzie – również młodzi – podejmują w obliczu wojny.  Połączenie cierpienia, straty, pierwszych miłości, zdradzonej przyjaźni i nadziei.

 

 

Lucinda Riley – Drzewo Anioła
Saga pełna zawiłych relacji rodzinnych i mrocznych sekretów, które rzucają cień na kolejne pokolenia. Opowieść o miłości, stracie i oczyszczającej podróży w przeszłość.

 

 

Jojo Moyes – Srebrna Zatoka
Liza stara się nie myśleć o przeszłości, właśnie znalazła swój azyl nad malowniczą Srebrna Zatoką. Pojawia się jednak Mike, a wraz z jego przybyciem urokliwy, spokojny świat Lizy zostaje zagrożony. By go ocalić bohaterka musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ucieczka zawsze jest dobrym rozwiązaniem czy można pokochać kogoś, kto wydaje się naszym największym wrogiem?

 

Magdalena Niedźwiedzka – Maria Skłodowska Curie
Zaglądamy do rodzinnego domu Marii, obserwujemy jej relacje z bliskimi i kontakty z najtęższymi umysłami przełomu XIX i XX wieku. Autorka, znana z dbałości o obyczajowe i historyczne smaczki ukazuje skomplikowaną osobowość dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla na tle barwnego Paryża w czasach belle èpoque i Warszawy pod zaborami

 

Lucyna Olekniczak – Kobiety z ulicy Grodzkiej. Emilia
Piąta w cyklu powieść o klątwie, która wciąż ciąży nad rodziną. Akcja powieści toczy się w powojennej Polsce, kiedy trzeba wszystko zaczynać od nowa.Powracają postaci z przeszłości, a niektóre z nich odchodzą bezpowrotnie. Nie zmienia się tylko jedno, kobiety z ulicy Grodzkiej dalej potrafią sobie radzić, nie zważając na rodzinna klątwę, która wciąż jeszcze nie straciła swojej mocy.

 

Lucinda Riley – Siostra Księżyca
Sześć sióstr. Choć urodziły się na różnych kontynentach, wychowały się w bajecznej posiadłości Atlantis na prywatnym półwyspie Jeziora Genewskiego. Adopcyjny ojciec, nazywany przez nie Pa Saltem, nadał im imiona mitycznych Plejad. W kolejnych tomach poznajemy przeszłość sióstr, które odkrywają swoje korzenie. Tym razem swojej tożsamości poszukuje piata siostra – Tiggy.

 

Jennifer Lynn Barnes – Piramida strachu
Trzecia część cyklu Naznaczeni.Las Vegas wstrząsa wiadomość o serii brutalnych morderstw.Ofiary znaleziono w publicznych miejscach, a na ich ciałach sprawca zostawił tajemniczy szyfr. Czy doprowadzi on naznaczonych do rozwikłania zagadki? Czy Cassie dokona właściwych wyborów i stawi czoła bolesnej przeszłości?

 

 

Neal Shusterman  – Kosodom
Drugi tom cyklu Żniwa śmierci. Citra i Rowan znajdują sie po dwóch stronach barykady – nie mogą porozumieć się co do moralności Kosodomu. Oboje uświadamiają sobie, że nie zwyciężą w pojedynkę. Rowan postanawia zaryzykować i „uśmiercić się”, by porozmawiać z Thunderheadem – jedynym bytem na tyle mądrym, by rozwiązać dramatyczne problemy dręczące ten z pozoru perfekcyjny świat.

 

Simon Beckett – Zimne ognie
Kate to spełniona zawodowo londyńska singielka. Jest jednak bardzo samotna – niedawno rozstała się z partnerem, a jej jedynymi przyjaciółmi są Lucy i jej mąż. Marzy też o dziecku. Wkrótce poznaje przystojnego mężczyznę, z którym jest jej coraz lepiej. Gdy zachodzi w ciążę i pragnie wyznać mu tę nowinę, on nagle znika bez śladu…

 

Colleen Hoover – Without Merit
Siedemnastoletnia Merit na pewno nie ma normalnego życia. Jej schorowana matka mieszka w piwnicy, a ojciec na górze – z nową żoną i dziećmi z obu małżeństw. Jej siostra bliźniaczka, śliczna Honor, to chodzący ideał, a brat Utah – nieznośny perfekcjonista. Merit czuje, że jest ich zupełnym przeciwieństwem, że wciąż robi coś nie tak, jak powinna, a na dodatek stale przydarza jej się coś…

 

Jay Kristoff – Bożogrobie
Księga druga cyklu Nibynoc. Dalsze losy Mii Corvere, która znalazła sobie miejsce pośród Ostrzy Naszej Pani od Błogosławionego Morderstwa. Jednak jej pozycja jest niepewna. a w dodatku nadal daleko jej do poszczenia brutalnej śmierci członków rodziny