Tagi

,

Frances Miralles – Miłość przez małe m
W Nowy Rok za drzwiami Samuela rozlega się ciche, lecz natarczywe drapanie. To bezdomny kot niespodziewanie wkracza w życie samotnego trzydziestosiedmiolatka i w cudowny sposób je przeobraża. Czasem jeden spodeczek mleka może wszystko zmienić. Pełna magii opowieść o poszukiwaniu szczęścia.

 

Sławomir Koper – Miłość w Powstaniu Warszawskim
Niezwykła relacje powstańców. Miłość, która chce zwyciężyć wszechobecną śmierć. Przejmujące losy. Wzruszające historie. Niewiarygodne przypadki. Dramatyczne wybory. Namiastka normalnego życia.

 

 

Bogdan Wojciszkie – Psychologia miłości
Autor zgłębia tajemnicę uczucia w sposób naukowy, gdyż źródłem tej książki są odkrycia współczesnej psychologii, odsłaniające mechanizmy rządzące naszymi zachowaniami, myśleniem i emocjami.

 

 

Erich Fromm – O sztuce miłości

Miłość – wg autora – to nie tyle uczucie, ile sposób zaangażowania  wobec bytu, świata w ogólności, wobec społeczeństwa w dialogu, jakim jest działanie publiczne, praca, twórczość. Tak rozumiejąc miłość, Fromm zapewnia, że jest ona sztuką, której można się nauczyć.

 

Erin McKean – To miłość!

Język miłości dla miłośników języka i nie tylko; – zwroty, idiomy  i wyrażenia miłosne w różnych językach, język kwiatów, przysłowia o miłości z różnych stron świata, historia pocałunku,  poezja miłosna, listy miłosne, itp. lektura w sam raz na Walentynki.