Tagi

Estelle Maskame – Nawet o tym nie wspominaj
Pozycja obowiązkowa dla każdej fanki serii „Dimily”! Tym razem Estelle Maskame oddała głos innemu bohaterowi – to opowieść Tylera, którą trzeba przeczytać, aby zrozumieć, co i dlaczego się wydarzyło.  Ukazuje, czemu Tyler stał się wiecznie wściekłym i nieszczęśliwym chłopakiem, którego poznaliśmy w pierwszym tomie serii.

Anja Rubik – #SEXEDPL
Osiemnaście rozmów. Ogrom merytorycznej wiedzy. Zero pruderii. Odważna i przełomowa kampania #SEXEDPL kilka miesięcy temu podbiła polski internet. Teraz pora na sygnowaną nazwiskiem top modelki książkę skierowaną do młodych ludzi. Książkę wyróżnia wyjątkowa oprawa wizualna. Komiksy znanej w sieci jako Katarzyny Babis i fotografie Zuzy Krajewskiej dodają całości dynamiki, lekkości i elegancji.

 

Peadar o’Guilin – The Call. Inwazja
Kontynuacja Wezwania – drugi i ostatni tom cyklu młodzieżowego fantasy. Świetnie wykreowany świat Irlandii i Szaroziemii – mroczna opowieść, pełna krwawych szczegółów: ciekawych, intrygujących i wciągających.

 

 

Regina Brett – Mów własnym głosem
50 porywających lekcji o tym, jaką siłę mają słowa – nie milczenie, o tym, że nawet jeśli trudno zmierzyć się z prawdą, to tylko w ten sposób staniemy się wolni. Jak ćwiczyć się w odwadze? Jak stawiać czoła codzienności wbrew naszym obawom i lękom? I wreszcie – jak przekazywać swoją historię, by była inspiracją i nadzieją?

 

Stephen Hawking – Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
W swojej ostatniej książce Hawking przedstawia poglądy dotyczące najpoważniejszych zagrożeń, przed jakimi stoi ludzkość, oraz tego, jaka przyszłość zarysowuje się przed ziemskim globem. Każdą część rozpoczyna wprowadzenie pióra wybitnego intelektualisty. Książka zawiera również przedmowę laureata Oscara Eddiego Redmayne’a, który grał postać Hawkinga w filmie Teoria wszystkiego oraz prywatne zdjęcia i inne materiały archiwalne.

George R.R. Martin – Ogień i krew. Część I
Historia Targaryenów – jedynej rodziny smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii. George Martin przedstawia wydarzenia, które miały miejsce wiele stuleci przed wypadkami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu Gry o tronOgień i krew zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń rodu, walkę o utrzymanie tego słynnego „krzesła”, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii.

Sylwia Winnik – Dziewczęta z Auschwitz
Przejmujące wspomnienia dwunastu kobiet, które przeżyły piekło nazistowskiego obozu zagłady, a które trafiły tam jako dzieci lub bardzo młode dziewczyny.