Tagi

Becky Albertalli – Leah gubi rytm
Leah Burke, perkusistka żeńskiego zespołu Emoji, mistrzyni sarkazmu i najlepsza przyjaciółka Simona („Simon oraz inni homo sapiens”) przejmuje ster we własnej historii o przyjaźni, pierwszej miłości i ostatnim roku szkoły.

 

 

S. Reynolds, M. Parkinson – Czy mam depresję? I co mogę na to poradzi.? Poradnik dla nastolatków
Rozmowy o depresji nie przychodzą łatwo zwłaszcza w wieku dorastania. Szacuje się, że z różnymi formami przygnębienia i utrzymującego się pogorszenia nastroju boryka się około 10 procent nastolatków. Poradnik powstał z myślą o młodych ludziach i został napisany taki, by w zajmujący i przystępny sposób odpowiedzieć na ich pytania.

Sarah J. Maas – Dwór szronu i blasku gwiazd
Kolejna odsłona cyklu Dwór cieni i róż. Feyra i Rhysand wraz z przyjaciółmi zajmiją się odbudową Dworu Nocy oraz miasta, które uległo znacznym zniszczeniom podczas wojny, Zbliża się czas Przesilenia Zimowego, a z nim wyczekiwany spokój. Jednak mimo światecznej atmosfery duchy z przeszłości nie daja o sobie zapomnieć.

 

Sharon Bolton – Krwawe żniwa
Thriller psychologiczny ukazujący mroczny świat małej społeczności to nowy bestseller znanej, lubianej i uhonorowanej licznymi nagrodami autorki brytyjskich kryminałów.

 

 

Adam Zaremba – Giełda. Podstawy inwestowania
Książka popularnonaukowa pokazująca mechanizmy funkcjonowania giełdy i inwestowania, bardzo przystępnie napisana. Świetna pozycja dla wszystkich, którzy chcą zacząć przygodę z giełdą. Autor opisuje podstawowe pojęcia stosowane przez analityków, pokazuje metody analizy spółek i tłumaczy niektóre aspekty funkcjonowania rynków.

 

Camilla Grabe – Dziennik mojego zniknięcia
Historia nierozwiązanej sprawy morderstwa w małej szwedzkiej miejscowości Ormberg. Narracja prowadzona jest z perspektywy trzech osób. Chłopca, który znajduje tytułowy dziennik, policjantki, która wraca do miasteczka, gdzie dorastała oraz Hanne, właścicielki dziennika, która straciła pamięć. Książka została uhonorowana Szklanym Kluczem, nagrodą dla najlepszej książki 2017 roku wg szwedzkiej Akademii Kryminałów.

 

Nicholas Eames – Królowie Wyldu
Książka dla miłośników Abercrombiego i Pratchetta!
Epicka fantasy. Wspaniałe postaci – dający się lubić dranie, którym się kibicuje podczas ich wędrówki, oraz przeróżne fantastyczne stwory. A wszystko podlane jest specyficznym humorem, dzięki czemu podczas lektury nie przestajemy się uśmiechać ani na chwilę!

 

\