Tagi

Powieść sensacyjna, klasyczny kryminał, powieść obyczajowa, romans, poezja,  książki z dziedziny psychologii i filozofii, fantastyka – to tylko niektóre propozycje listopadowych nowości. Jak zwykle serdecznie zapraszamy do biblioteki!

Caleb Carr – Alienista
Sensacyjna powieść napisana w duchu klasycznych kryminałów  – znakomicie łączy elementy powieści historycznej, psychologicznej i thrillera, dając przy tym niesamowity obraz Nowego Jorku w epoce wielkich przemian na przełomie XIX i XX wieku. Książka zafascynowała czytelników na całym świecie oraz producentów – na jej na podstawie powstał serial.

Daniel J. Siegel – Burza w mózgu nastolatka
Autor rozprawia się z mitami na temat dorastania i nastolatków. Dowodzi, że zmiany, jakie wtedy zachodzą mają niewiele wspólnego z szalejącymi hormonami, lecz wynikają z procesów przebudowy mózgu i tworzenia się nowych połączeń. Okres ten decyduje o tym, kim staniemy się w przyszłości, młodzi ludzie nabywają wtedy wiele ważnych umiejętności.

 

Robert Winston – Dorastanie, jakie to proste
Ilustrowany poradnik na temat dojrzewania i wszystkich zmian temu towarzyszących to obowiązkowa lektura dla nastolatków i ich rodziców. Autor nie osądza, nie zanudza pseudonaukowym żargonem. Omawia wiele kluczowych tematów, od seksualności po bezpieczeństwo w Internecie oraz właściwe budowanie relacji z rodziną i rówieśnikami.

 

Scott Anderson – Mózg, jelita i spółka
Zadziwiająca opowieść o tym, jak drobnoustroje oddziałują na nasz umysł. Autorzy książki ujawniają, jakie znaczenie dla zdrowia, w tym psychicznego, ma praca jelit i to, co jemy oraz jak działa oś mózgowo-jelitowa. Pomagają w dokonywaniu właściwych wyborów żywieniowych.

 

 

Marek Krajewski – Mock. Pojedynek
Tym razem spotykamy się z młodym jeszcze Eberhardem Mockiem, który studiuje filozofię na Uniwersytecie Wrocławskim. Pilny, utalentowany student zdarzeniem losu wplątany w uniwersytecką intrygę, bierze udział w swoim pierwszym śledztwie. Czytelnik poznaje historię rodziny Mocka oraz jego życiowych mentorów,  współuczestniczy w wydarzeniach, które przekształciły studenta w policjanta.

 

Jeff Giles – Na krawędzi mroku
Drugi tom serii mrocznego, pełnego napięcia thrillera fantastycznego dla młodzieży, sprawia że czytelnicy czują się jak … Na krawędzi wszystkiego.

 

 

Harlan Coben – Nie odpuszczaj
Małe amerykańskie miasteczko – pozornie bezpieczne, bohater, któremu kibicujemy z całych sił, zaginięcia sprzed lat, tajemnice, ten klimat, ten styl, to poczucie humoru… czyli wszystko to, za co czytelnicy kochają mistrza thrillerów – Harlana Cobena!

 

 

Shari L. Tapscott – Odrobina brokatu
Historia o pierwszej młodzieńczej miłości – lekka, przyjemna historia, zdecydowanie dla romantycznych nastolatek. Pasją głównej bohaterki jest ozdabianie oraz przerabianie przedmiotów, co nadaje im zupełnie nowy wygląd i charakter. Lauren prowadzi bloga, na który wrzuca kręcone przez siebie filmiki z tutorialami… I pewnego dnia w jej życiu pojawia się przyjaciel jej brata z dzieciństwa.

 

Mark Sullivan – Pod szkarłatnym niebem
Oparta na autentycznych wydarzeniach historia młodego człowieka w jednym z najmroczniejszych okresów historii. Gdy mieszkanie jego rodziny zostaje zniszczone podczas alianckiego bombardowania, Pino przyłącza się do kolei podziemnej pomagającej Żydom w ucieczce przez Alpy.

 

 

Podstawy filozofii dla uczniów i studentów – pod red. Krzysztofa Wieczorka
Przejrzysta struktura, przemyślany, merytoryczny sposób prezentowania treści, powoduje, że książka jest potężnym źródłem wiedzy, opracowanym w sposób ułatwiający jej przyswajanie. Zachęca do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na pytania filozoficzne.

 

Rupi Kaur – Słońce i jej kwiaty
Tętniące kobiecością utwory o dojrzewaniu i samoświadomości. Rupi Kaur ponownie – lecz z jeszcze większą mocą – w krótkich poetyckich formach wyraża troski, pragnienia i radości wielu kobiet. Książka podzielona jest na pięć części, każda  nawiązuje do rozwoju kwiatów. Zawiera wiersze, zdania, manifesty, rysunki oraz krótką prozę, które tematycznie nawiązują do danego tytułu.

 

Andrzej Ziemiański – Virion. Obława
Drugi tom spin-offu fantastycznej serii Achaja – jak zawsze: książka dobrze napisana, nieźle pomyślana, podana z humorem i ostrością.

 

 

Jenny Blackhurst – Zanim pozwolę ci wejść
Thriller psychologiczny łączący intrygę kryminalną z ciekawie rozbudowanym tłem obyczajowym.