Tagi

Andrew Mayne – Naturalista
Profesor biologii obliczeniowej Theo Cray widzi prawidłowości tam, gdzie inni widzą chaos. Postanawia wykorzystać całą swoją wiedzę, którą czerpie  z biologii, antropologii, botaniki, statystyki i algorytmów komputerowych, żeby znaleźć sprawcę przestępstw. Wciągający thriller, po przeczytaniu którego podejrzliwie spoglądać będziecie  w stronę lasu.

Richard Adams – Wodnikowe Wzgórze
Uniwersalna opowieść o odwadze i woli przetrwania. Klasyka porównywana i stawiana na półkach obok Hobbita Tolkiena i cyklu o Narnii Lewisa. Wymieniana jako jedna ze 100 najważniejszych powieści fantastycznych wszech czasów. Do miłośników tej książki należą Stephen King,  J. K. Rowling i Andrzej Sapkowski.

 

Hugh Howey – Zmiana
Drugi tom trylogii „Silos”, która stała się jednym z największych bestsellerów w gatunku literatury fantastycznej i postapokaliptycznej ostatnich lat. Autor nie kontynuuje wątku z tomu pierwszego, ale książki zgrabnie się dopełniają – od początku akcja jest doskonale przemyślana, dopracowana i rewelacyjnie skonstruowana.

 

Veronica Roth – Spętani przeznaczeniem
Drugi tom serii „Carve the Mark”, w której znajdziecie niezwykłe, realnie nakreślone światy, nieidealnych bohaterów obdarzonych szczególnymi zdolnościami, trudną miłość narzuconą przez los i odwieczną walkę dobra ze złem.
Połączenie science fiction z urban fantasty dla młodzieży.

 

 

Stephen King – Outsider
Rewelacyjny, monumentalny kryminał z elementami grozy i fantastyki, czyli świetna i wybuchowa mieszkanka na długie wieczory.
Konfrontacja dobra ze złem, bezradność, potworna i zatrważająca zbrodnia, klimat, który budzi niepokój, oraz tempo, które ze strony na stronę przybiera na sile i potęguje napięcie, czyli … sto procent Kinga w Kingu.

 

Vera Buck – Runa
Mistrzostwie połączenie literatury z historią medycyny. Fascynujące tło historyczne powieści: Paryż XIX wieku, słynny zakład dla obłąkanych La Salpêtriére i mroczne początki psychiatrii. Debiut literacki niemieckiej pisarki, która w 2012 r.była finalistką konkursu literackiego dla młodych twórców Open Mike w Berlinie.

 

Tess Gerritson – Milcząca dziewczyna. Ostatni, który umrze.
Dziewiąta i dziesiąta książka z kobiecym duetem śledczym Rizzoli & Isles.