Tagi

,

Z okazji Dnia Wiatru, który przypada 15 czerwca.

Carlo Ruiz Zafon -Cień wiatru
Pierwszy tom z cyklu Cmentarz Zapomnianych Książek. Powieść przetłumaczona na 20 języków, wydana w 30 krajach. Autor, miłośnik powieści dziewiętnastowiecznej, za swych mistrzów uznaje Dostojewskiego, Tołstoja, Dickensa. Wielokrotnie nagradzany Cień wiatru porównywa bywa do prozy Arturo Perez-Reverte i Umberto Eco.

 

Krystyna Siesicka – Ludzie jak wiatr
Do starej leśniczówki w poszukiwaniu ciszy i spokoju przyjechał dziennikarz. Chciał on napisać książkę i miał nadzieję, że to właśnie miejsce będzie odpowiednie, żeby stworzyć dzieło. Zamiast ciszy i spokoju zastał pewną gromadkę (trzy dziewczyny i chłopak). Na początku był trochę zawiedziony, lecz dzięki tej młodzieży mógł obserwować, jak rodzi się uczucie. W książce pojawia się też wątek zaginionych witraży i tajemniczej skrzyni.

Margaret Mitchell – Przeminęło z wiatrem
Jedyna powieść amerykańskiej pisarki o wojnie secesyjnej  która powstawała przez 10 lat i stała się wielkim wydarzeniem literackim; przyniosła autorce nagrodę Pulitzera i światowy rozgłos. Przetłumaczona na kilkadziesiąt języków, sfilmowana ciągle zdobywa czytelników dzięki żywej narracji, znakomicie skreślonym postaciom bohaterów i pełnej uroku romantycznej atmosferze.

 

Virginia C. Andrews – Kto sieje wiatr

Czwarta część bestsellerowej sagi o Dollangangerach, w skład której wchodzą Kwiaty na poddaszu, Płatki na wietrze, A jeśli cieni i Ogród cieni.

 

 

Aleksander Łuczak – Wiatr i duch
Przejmująca opowieść o losach zasłużonej legionowskiej rodziny, przedstawiona na tle burzliwego rozwoju XX-wiecznego miasta. To fascynująca saga obywatelska, której bohaterami są miejscowi kupcy, nauczyciele, lekarze, duchowni, działacze społeczni. Opisy ulic, sklepów w Rynku, piaszczystych wydm, odczuwany wręcz zapach sosen, powoduje, że autor doskonale oddał klimat dawnego Legionowa.

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Reklamy