Tagi

,

Ostatnie w tym roku nowe książki, idealne na lato. Jak co roku zachęcamy Was do wypożyczenia książek na wakacje! Ten rok szkolny był wyjątkowo obfity w nowości, które zakupiliśmy z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz Rady Rodziców – łącznie: 879 egz. książek i 12 filmów.

Natasha Preston – Broken Silance
Kontynuacja zaskakującej serii o miłości i pragnieniach, ale też historia o wybaczeniu i drugiej szansie. Napisana z perspektywy dwóch bohaterów – Oakley oraz Cole’a.
Książka zawiera bonus dla fanów tej serii: opowiadanie o dalszych losach głównych bohaterów.

 

Mona Kasten – Begin Again
Emocjonująca, wciągająca już od pierwszego rozdziału i zabawna – książka dla młodzieży. Mamy tu pewnego siebie chłopaka oraz dziewczynę po przejściach, która nie da sobą pomiatać. I zakazane uczucie…

 

 

Sharon Bolton – Mistrz ceremonii
Najnowsza powieść autorki bestsellerowych książek sensacyjnych to połączenie thrillera, kryminału, hipnotyzującej analizy psychologiczno-socjologicznej. Wyszła z tego doskonała, wciągająca lektura, wyróżniająca się niezwykle mrocznym klimatem.

 

 

Claudia Gray – Milion światów z tobą
Trzecia część trylogii  Firebird  Claudii Grey, połączenia gorącego romansu z powieścią akcji i science fiction. Kolejny tom podróży po złożonych zakrętach alternatywnych światów i osobowości, gdzie los jest nieunikniony, prawda nieuchwytna, zaś miłość pozostaje największą z tajemnic.

 

 

Kerry Dewery – Dzień 7
Emocjonująca kontynuacja Celi 7, naładowana adrenaliną jak jej poprzedniczka, wśród niesamowitych zwrotów akcji prowadzi czytelnika do wielkiego finału trylogii.

 

 

Joey Graceffa – Elity Edenu
Kontynuacja Dzieci Edenu. Bestseller New York Timesa i Amazona.

 

 

 

Katarzyna Bonda – Czerwony Pająk
Ostatnia część serii z profilerką  Saszą Załuską. Kolejne portrety psychologiczne zbrodniarzy krok po kroku prowadzą ją do odkrycia mrocznej tajemnicy własnej przeszłości.

 

 

Kasie West – Miłość i inne zadania na dziś
Zabawna i romantyczna historia w najlepszym, niepodrabialnym stylu Kasie West!
Młodzieńcze uczucie? Jest! Przyjaźń do grobowej deski? Jak najbardziej! Perypetie rodzinne? Obecne! A to wszystko zaprezentowane za pomocą lekkiej i dowcipnej narracji.
Idealna na wakacje!

 

Sebastian Fitzek- Terapia
Debiut  jednego z nielicznych niemieckich autorów bestsellerowych kryminałów. Niezwykły thriller psychologiczny, wszystko dzieje się w jednym miejscu, ale akcja mimo to ma zawrotne tempo, a zakończenie jest totalne zaskakujące. Książka wciąga od pierwszej strony, do „połknięcia na raz”.

 

 

Heather Morris – Tatuażysta z Auschwitz
Prawdziwa historia Lale Sokołowa, który w 1942 r. razem z pierwszym transportem więźniów trafił do Auschwitz. Jego zadaniem było tatuowanie numerów na przedramieniu przybywających do obozu więźniów.
To literacki dokument o piekle Auschwitz i historia najpiękniejszej miłości, która przezwyciężyła to piekło.
Janusz Majewski.

 

Katarzyna Berenika Miszczuk – Przesilenie
Czwarty tom cyklu fantasy Kwiat paproci.
Autorka „Szeptuchy” po raz ostatni zabiera czytelników do magicznego świata słowiańskich bóstw i pradawnych obrzędów.

 

 

Thomas Erikson – Otoczeni przez idiotów
Możemy pozostać przy przekonaniu, że jesteśmy otoczeni przez idiotów, ale tak naprawdę otaczają nas ludzie o czterech różnych typach osobowości. Wystarczy umieć je zidentyfikować, a praca, życie i współdziałanie z nimi będzie łatwiejsze, a zdobyta dzięki książce wiedza zaoszczędzi nam  niepotrzebnych nerwów!

 

Lars Kepler – Kontakt Paganiniego
Kolejna powieść  z komisarzem Jooną Linną pary znanych szwedzkich autorów, ukrywających się pod pseudonimem Lars Kepler. Napisane przez nich powieści zostały przetłumaczone na 40 języków. Na świecie sprzedano 12 milionów ich książek. Hipnotyzer, pierwszy kryminał cyklu, doczekał się ekranizacji.

 

 

Leopoldo Gout – Geniusz. Gra
Dwustu geniuszy w walce na umysły. Mają trzy dni i trzy noce, aby rozwiązać dwa zadania. Ten, kto zwycięży w Godzinie Zero, uzyska wszystkie potrzebne środki, aby założyć własne laboratorium badawcze w dowolnym miejscu na świecie.

 

 

James Hamblin – Gdyby nasze ciało potrafiło mówić
Błyskotliwa książka dla tych, którzy chcą zrozumieć dziwne zasady działania ludzkiego ciała i poznać przyszłość medycyny.

 

 

 

Maureen Johnson –  Nieodgadniony
Pierwsza część trylogii, której akcja dzieje się w elitarnej Akademii Ellighama, w prywatnej szkole pełnej łamigłówek i zagadek, wijących się ścieżek, ogrodów, ukrytych korytarzy i tajemnych przejść. Bo – jak twierdził jej założyciel – „nauka jest zabawą”.

 

 

Leisa Rayven – Złe serce
Ostatnia część bestsellerowej serii Zły Romeo.

 

 

 

Justine Larbalestier – Moja siostra Rosa
Przyprawiający o gęsią skórkę thriller psychologiczny. Bohater, siedemnastoletni Che ma inteligentną, zdolną i śliczną, ale najbardziej przerażającą na świecie młodszą siostrę… Che zawsze opiekował się Rosą i chronił ją przed światem, lecz teraz to świat potrzebuje ochrony przed małą dziewczynkę w roli pozbawionej empatii psychopatki.

 

Michelle Frances – Ta dziewczyna
Dziewczyna, chłopak, jego matka i kłamstwo, które zniszczy im życie. Pełen napięcia thriller psychologiczny.

 

 

 

Peter Bognanni – To, co widzę bez ciebie
Oryginalna, świetnie opowiedziana historia, która łączy watki miłości, straty i dorastania. Dla fanów książek: Gwiazd naszych wina, Wszystkie jasne miejsce i Trzynaście powodów.

 

 

Kaja Nordengen – Mózg rządzi
Autorka w przyjazny, humorystyczny sposób odkrywa tajemnice tego niezwykłego narządu. W książce znajdziecie odpowiedz na pytania: Czy mózg można wytrenować? Czy potrafimy uaktywnić jego części, których zazwyczaj nie używamy? Jak właściwie działa mózg?

 

 

Teri Terry – Rozdarta. Osaczona
Drugi i trzeci tom cyklu Zresetowana. Świetna kontynuacja, która dzięki barwnym postaciom i zaskakującym zwrotom akcji utrzymuje wysoki poziom pierwszej części  serii.
Polecamy fanom dystopii oraz przygodowych powieści młodzieżowych

 

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz