Tagi

,

Alexander Söderberg – Dobry wilk
Trzecia i ostatnia, zamykająca sensacyjny cykl Alexandra Söderberga, część o Sophie Brinkman i Hectorze Guzmanie.

 

 

 

Brandon Saderson – Dawca Przysięgi II
Kolejny już tom z cyklu Archiwum Burzowego Światła, którego siłą jest nie tylko niezwykle precyzyjnie stworzony fikcyjny świat, dopracowany do perfekcji mechanizm działania sił nadprzyrodzonych oraz imponująca złożonością fabuła, ale przede wszystkim fenomenalnie stworzone postacie. Wszystko to sprawia, że książki wydane w serii, pomimo ich gabarytów, czyta się fantastycznie.
 

Stanisław Grzesiuk – Boso, ale w ostrogach
Przedwojenna Warszawa okiem młodego warszawskiego cwaniaka – pisarza, pieśniarza zwanego bardem Czerniakowa. Pierwsze wydanie książki (1959) stało się na całe dekady lekturą obowiązkową chłopaków warszawskich podwórek. Obecna edycja zawiera  fragmenty usunięte przez cenzurę oraz wydawcę przy pierwszej publikacji.

 

Dave  Hutchinson  Europa jesienią
Jedna z najbardziej wyjątkowych powieści SF tej dekady. Zjednoczona Europa należy już do przeszłości. W następstwie kryzysów gospodarczych i niszczycielskiej pandemii rozsypała się jak puzzle i wciąż się dzieli. Powstają coraz mniejsze państwa i quasi-państewka. Niepodległość ogłaszają nawet linie kolejowe, rezerwaty przyrody i statki wycieczkowe.

 

Tess Gerritsen – Grzesznik
Ciemna strona ludzkiej natury i niebezpieczne sekrety – Gerritsen w najlepszej formie. Przekłady jej książek publikowane są w 20 językach i regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w USA i Europie. Na podstawie jej powieści powstał serial telewizyjny Partnerki z kobiecym duetem śledczym.

 

Helen Oyeyemi – Krótka historia Stowarzyszenia Nieurodziwych Dziewuch
Zbiór subtelnie połączonych ze sobą opowiadań brytyjskiej pisarki nigeryjskiego pochodzenia zabiera czytelnika do świata przesiąkniętego realizmem magicznym. Odciska się w nim afrykańska mitologia, wiara w cuda i obcowanie z  duchami na co dzień.

 

Jo Nesbø – Macbeth
Opowiedziane na nowo, przez norweskiego autora serii kryminalnej z komisarzem Harrym Hole, jedno z najbardziej znanych dzieł Williama Shakespear’a. Książka wydana w kolekcji PROJEKT SZEKSPIR – serii współczesnych powieści napisanych przez bardzo znanych i cenionych bestsellerowych pisarzy. „Pojedynek na Makbeta, Szekspir vs Nesbo, zdecydowanie wygrywa Nesbo.” (lubimyczytac.pl)

 

Katarzyna Puzyńska – Nora
Dziewiąty tom sagi kryminalnej o Lipowie.
Intryga skonstruowana na wysokim poziomie. Bohaterowie realni, ale nietuzinkowi, obok wątku kryminalnego wpleciony wątek obyczajowy. Wszystko to sprawia, że książki nie da się odłożyć, aż nie skończy się jej czytać.

 

 

Dorota Traczyk – Legalny doping
Autorka – dietetyk sportowy, wielbicielka biegania i kolarstwa, odpowiada w książce na wiele pytań, m.in.: co jeść przed i po treningu, jakie nawyki pomogą Ci polepszać wyniki w aktywności sportowej,• jak układać jadłospisy, by odejść od sztywnych zasad i od skrajności, jak znaleźć swój „złoty środek”, ufając intuicji, jak w świadomy sposób łączyć naturalne żywienie z aktywnością fizyczną.

 

Krystal  Sutherland – Prawie ostateczna lista najgorszych koszmarów
Mroczna. Magiczna, pełna humoru, a przy tym nieszablonowa i spójna opowieść o strachu, depresji i obsesji śmierci.

 

 

Amy A. Bartol – Prowokacja
Czwarty tom ”anielskiej” serii rozpoczyna się na rajskiej wyspie Zefira, gdzie bohaterowie ukryli się po odbiciu Evie z rąk Brennusa. Kontynuacja historii o ludziach i aniołach, o miłości i nienawiści.

 

 

Sarah J. Maas – Wieża świtu
Kontynuacja cyklu Szklany tron

 

 

 

Edyta Świętek –  Powiew ciepłego wiatru
Ostatni tom sagi Spacer Aleja Róż.

 

 

 

Dominika van Eijkelenborg – Tkanki
Przejmujący thriller o stracie, która przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie.

 

 

 

John Boyne – Zostań, a potem walcz
Autor bestsellerów Chłopiec w pasiastej piżamie i Chłopiec na szczycie góry w kolejnej wyśmienicie nakreślonej opowieści wojennej.

 

 

Jay Kristoff – Tancerze burzy
Pierwsza część trylogii „Wojna lotosowa”- japońskiego steampunku z elementami fantasy – wprowadza czytelników w świat wysp Shima które, rządzone przez okrutnego szoguna, są na granicy przetrwania: toksyczny przemysł wyniszcza państwo, władca dba wyłącznie o własne interesy. W tym świecie zaawansowana technologia przeplata się z japońską mitologią.

 

Wszystkie opisy książek pochodzą z okładek i stron internetowych wydawnictw.

 

Zapisz

Zapisz