Tagi

, ,

24 kwietnia 2018 r.  po raz drugi w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej –  Poczytalni w Centrum Komunikacyjnym odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy organizowany  przez nauczycieli bibliotekarzy pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt. Zwiadowcy. Czytam, bo lubię.
Trzyosobowe reprezentacje wszystkich  (13) legionowskich szkół ponadpodstawowych tym razem odpowiadały na zróżnicowane pytania dotyczące treści pięciu książek Johna Flanaganqa z serii Zwiadowcy. Jak zwykle rywalizacja była bardzo wyrównana, a różnice pomiędzy drużynami – minimalne. Laureatami XVIII Konkursu zostały szkoły:

1. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej
2. Gimnazjum nr 5
3. Gimnazjum nr 4 im. Aleksandra Kamińskiego

Bardzo cieszymy się z z sukcesu naszych licealistów: Julii Grzyb, Mateusza Pietrzaka i Radosława Rosłańca, wspieranych mentalnie przez Marcina Maruszewskiego, któremu  nie udało się zakwalifikować do reprezentacji, ale na widowni mocno naszym kibicował. Ostatnia wygrana naszych uczniów w konkursie miała miejsce w  2013 roku.
Gimnazjaliści w składzie: Julia Jastrząb, Maksymilian Celiński i Mateusz Jasicki dzielnie walczyli i ostatecznie  zajęli  7 miejsce. Biorąc pod uwagę trudności piętrzące się przy jej skompletowaniu (trzon reprezentacji w tym czasie wyjechał na wycieczkę do Skandynawii!) i brak czasu, osiągnęli niezły wynik.
Laureaci otrzymali nagrody w postaci kart prezentowych do sklepów sieci Empik,    zwycięska szkoła – pamiątkową statuetkę, a wszyscy uczestnicy  obdarowani zostali piórnikami z cytatem ze Zwiadowców. Gościem konkursu był wiceprezydent miasta pan Piotr Zadrożny, który wraz z dyrektor szkoły – Jolantą Magdą, wręczył laureatom nagrody.
Głównym organizatorem konkursu w tym roku była nasza szkoła  czyli Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie.

Krótką relację z  konkursu, autorstwa Marysi Baliszewskiej z  klasy 3A, zamieścił portal Gazety Powiatowej – XVIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy. „Zwiadowcy. Czytam, bo lubię”.

Fanów serii Zwiadowców zapraszamy do sprawdzenia swojej wiedzy ze znajomości treści pięciu pierwszych tomów. Quiz

https://konopnicka.testportal.pl/test.html?t=2nUKnLNtG4Ef

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz