Tagi

Allan Stratton – Powrót do domu
Wzruszająca historia o rodzinie, dorastaniu i trudnym dochodzeniu do wzajemnego zrozumienia. Zoe jest osamotnioną, wrażliwa nastolatką dorastającą na przedmieściach. Jej jedyną przyjaciółką jest babcia,która zaczyna zdradzać objawy choroby Alzheimera. Rodzice Zoe chcą umieścić babcię w domu opieki, ale dziewczyna robi wszystko, aby do tego nie dopuścić.

Jay Asher, Carolyn Mackler – Ty, ja i fejs
Jest rok 1996 i kiedy Emma włącza przeglądarkę,wpisuje adres: „www.facebook.com” i się loguje – patrzy w przyszłość. Przegląda swoje aktualne wpisy (i to sięgające piętnaście lat do przodu), by sprawdzić, co się zmieniło. Ciekawość sprawia, że Emma igra z losem – eksperymentuje z teraźniejszością, by przyszłość uległa fascynującym zmianom. Co z tego wyniknie?

Kim Holden – O wiele więcej
Nowa powieść autorki bestsellerowego Promyczka.
Świetnie opowiedziana historia Mirandy i Seamusa zapewnia pełen przekrój emocji i literackich wrażeń – od czystej nienawiści, przez zachwyt i współczucie, na zrozumieniu skończywszy. Obok tej książki zwyczajnie nie da się przejść obojętnie.
Ewa Cat Mędrzecka

 

Sigríður Hagalín Björnsdóttir – Wyspa
Najważniejsza islandzka książka ostatnich lat. Błyskotliwa powieść o miłości, władzy i manipulacji. Niepokojąca i przerażająca wizja naszej przyszłości, która może się spełnić. Wyspa to połączenie thrillera, political fiction i dystopii nawiązująca  do dzieł takich mistrzów, jak Orwell, Golding, Huxley czy Atwood, a zarazem świetnie skonstruowana diagnoza współczesnego rozchwianego świata.

Stanisław Grzesiuk – Pięć lat kacetu
W 2018 r. mija 100. rocznica urodzin pisarza. Z tej okazji Wydawnictwo Prószyński i S-ka przygotowało nową edycję jego książek bez skreśleń i cenzury.
Pięć lat kacetu to wspomnienia z obozów koncentracyjnych Dachau, Mauthausen i Gusen.
Grzesiuk z właściwym sobie humorem, szczerością i bezpośredniością portretuje nazistowską machinę pracy i śmierci. I próbuje opowiedzieć o cenie człowieczeństwa w miejscu, które z niego odzierało.

I jeszcze więcej ….

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz