Tagi

,

Krystal Sutherland – Chemia naszych serc
To nie jest typowa historia o chłopaku, który spotyka dziewczynę.. Wspaniały debiut autorki to łamiąca serce opowieść która stanowi przypomnienie o słodko-gorzkiej pierwszej miłości.

 

 

Elżbieta Rodzeń – Dziewczyna o kruchym sercu
„Historia, jaką stworzyła Elżbieta Rodzeń, jest niezwykle piękna i przejmująca. To coś więcej niż zwyczajna powieść – skłania do rozważań nad kruchością ludzkiej egzystencji, nad tym, co ważne, a przede wszystkim uświadamia, jak wiele inni ludzie znaczą w naszym życiu”
Krystyna Meszka – cyrysia.blospot.com

 

Suzanne Young – Dzikie serca
Savannah musi bardzo się starać, żeby jej życie nie rozpadło się na kawałki. Przebiła ołówkiem na wylot rękę  Patricka i z diagnozą „problemy z kontrolą gniewu” trafiła do Brooks Academy, szkoły dla uczniów wyrzuconych z innych placówek. Nieważne, że zrobiła to, bo wyśmiewał się z jej młodszego, upośledzonego brata, który jest dla niej najważniejszy na świecie.

 

Lurlene McDaniel – Dar serca
Dwie nastolatki – Kassey i Arabeth. Nawet się nie znały i nic ich nie łączyło, dopóki jedna drugiej nie podarowała najcenniejszą rzecz na świecie – własne serce. Od tej chwili już nic nie było takie jak przedtem. Czy przyjmując czyjeś serce, oprócz niego dostajemy coś jeszcze?

 

 

Edmund de Amicis – Serce
11-letni bohater i narrator tego szczególnego, napisanego przed ponad 120 laty, pamiętnika, Henryk Bottini, opowiada o swojej szkole, rodzinie, ważnych wydarzeniach, błędach, które popełniał, uczuciach, jakie przeżywał. Ten obraz czasów naznaczonych nieustannym lękiem o zdrowie i życie najbliższych, ale także miłością do świeżo odzyskanej ojczyzny i entuzjazmem dla wiedzy, niesie wartości ponadczasowe – przykłady mądrej, pełnej szacunku rodzicielskiej miłości,przyjaźni przekraczającej bariery społeczne, wielkiego zaangażowania pedagogów w rozwój moralny i edukację uczniów, obrazy patriotyzmu, niezliczone przykłady dobroci i serca….

 

 

Źródło: lubimyczytac.pl, okładki książek

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz