Tagi

,

Dnia 7 grudnia 2017 r. po raz drugi gościliśmy w naszej szkole panią Joannę Jagiełło, redaktorkę podręczników do języka angielskiego i autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.in. cyklu powieściowego, którego bohaterką jest nastoletnia Linka (Kawa z kardamonem, Czekolada z chili). Niedawno ukazała się trzecia część serii – Tiramisu z truskawkami. Jej debiutancka powieść Kawa z kardamonem otrzymała wiele wyróżnień w prestiżowych konkursach, a Pamiętnik Czachy został nagrodzony za layout i wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2014. Rozmowa autorki z uczniami skupiała się na tematach poruszanych w książkach napisanych przez p. Jagiełło, szczególnie o uzależnieniach, samookaleczaniu, bulimii, anoreksji, depresji, wszechobecnym hejcie w Internecie, walce z kompleksami. Pani Jagiełło podkreślała, jak ważne  jest w życiu rozwijanie swoich pasji i talentów (sama jest duszą artystyczną), dążenie do realizacji swoich celów.
Młodzież pytała naszego gościa m.in. o to, skąd wziął się pomysł ciekawych tytułów serii o Lince czy bohaterowie książek mają cechy jej bliskich i znajomych, jak długo trwa pisanie powieści i skąd czerpie pomysły. Autorkę zaś zainteresowała „moda na crocks’y” w naszej szkole, być może wykorzysta ten wątek w którejś ze swoich powieści.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie czterech klas: 2A, 3B, 1b,1c – ponad 120 osób, odbyło się w ramach realizowanego od wielu lat projektu Spotkania literackie, dofinansowanego przez Starostę Powiatu Legionowskiego.

 

 

 

Reklamy