Tagi

,

6 grudnia, oprócz Mikołajek, obchodzimy Dzień Anioła. Proponujemy kilka ciekawych książek z aniołem w tytule.

Ludzie to anioły z jed­nym skrzydłem, dla­tego aby się wznieść, mu­simy trzy­mać się ra­zem – Maria Konopnicka

Guillaume Musso – Telefon od Anioła
Przeszłość dwojga zafascynowanych sobą nieznajomych wiąże mroczna tajemnica, którą każde usiłowało wymazać z pamięci. Oraz pewna dziewczyna, która albo zaginęła, albo została zamordowana. Działając razem, Jonathan i Madeline mogą sobie wzajemnie pomóc. Niestety, grzebanie w przeszłości nie zawsze dobrze się kończy.

 

Nicholas Sparks – Anioł Stróż
Julie zostaje wdową w wieku dwudziestu pięciu lat. Wraz z listem pożegnalnym od męża, w którym ten obiecuje, że będzie jej aniołem stróżem, otrzymuje nieoczekiwany prezent – niemieckiego doga.

 

 

Pierre Jovanovic – Śledztwo w sprawie Aniołów Stróżów
Jak wytłumaczyć obecność niezwykłych, promienistych postaci, które pojawiają się w opisach śmierci klinicznej? Co sprawia, że „cudem” udaje się nam uniknąć wypadku? Anioł Stróż? Choć autor o aniołach pisze z pozycji sceptyka, szuka dowodów na ich istnienie – zarówno w relacjach „zwykłych” ludzi jak i w żywotach świętych. Czy aniołowie to mity, symbole, czy rzeczywistość?

 

Carlos Ruiz Zafon – Gra Anioła
W mrocznej, niebezpiecznej i niespokojnej Barcelonie lat dwudziestych, młody pisarz, żyjący obsesyjną i niemożliwą miłością, otrzymuje od tajemniczego wydawcy ofertę napisania książki, jakiej jeszcze nie było, w zamian za fortunę i, być może, coś więcej.

 

 

Dorota Terakowska – Tam, gdzie spadają Anioły
Ewa utraciła swego Anioła Stróża. Bez jego opieki dziewczynka zaczyna ciężko chorować. Aby mogła wyzdrowieć, Anioł musi wygrać walkę ze swym bratem bliźniakiem, Aniołem Ciemności.