Tagi

Kilka pierwszych w bieżącym roku szkolnym interesujących propozycji książkowych na nadchodzące długie, jesienne wieczory.

Melissa Darwood –  Luonto
Podczas trzęsienia ziem Chloris zostaje uratowana przez monstrualne ptaszysko. Orzeł jest Homanilem – dwudziestoletnim chłopakiem o imieniu Gratus. Zabiera dziewczynę do Luonto – osady, będącej odpowiednikiem biblijnej arki. Homanile żyją pod ludzką postacią, lecz gdy do głosu dochodzą silne emocje, ulegają przemianie w zwierzęta. Rodzi się między nimi rodzi się zakazane uczucie.

Cathy Glass – Czy mnie pokochasz?
Lucy urodziła samotna matka, która w dzieciństwie  była ofiarą przemocy i nie radziła sobie z macierzyństwem. Jej córeczka w pierwszych latach życia była stale pozbawiona należytej opieki. Gdy zamieszkała z autorką książki, sądzono, że urazy psychiczne są nieodwracalne. Jednak w głębi serca była po prostu dzieckiem, które rozpaczliwie szukało kogoś, kto je pokocha.

 

Kerry Drewery – Cela 7
Zamordowano uwielbianego przez tłumy celebrytę. Zatrzymana na miejscu zbrodni szesnastoletnia Martha Honeydew przyznała się do winy i zajęła miejsce w celi śmierci. O losie dziewczyny decydują widzowie reality TV, którzy mają siedem dni na rozstrzygnięcie, czy oskarżona ma żyć, czy umrzeć. Nie ma już sędziów – jest publiczność z telefonami w ręku.

 

Robyn Schneider – Początek wszystkiego
Kiedy wydaje ci się, że to już koniec, właśnie wtedy możesz być… na początku wszystkiego. Ezra Faulkner jest gwiazdą swojej szkoły: popularny i przystojny. Cassidy Thorpe to dziewczyna inna niż wszystkie. Zjeździła kawał świata, nocą wykrada się z gitarą na dach internatu, tańczy tak, jakby krótka chwila miała trwać wiecznie. Spotkanie tej dwójki jest przypadkowe, ale zmieni ich życie na zawsze.

 

Vivian Siobhan – Fatalna lista
Piękno i brzydota nie zawsze są kwestią wyglądu.
Wyobraź sobie, że gdy przychodzisz do szkoły, oczy wszystkich są wbite w jeden punkt. W listę. Co roku ktoś – nie wiadomo, kto – wybiera dwie dziewczyny z każdego rocznika. Jedna zostaje okrzyknięta najpiękniejszą, druga – najbrzydszą. O tych spoza listy natychmiast się zapomina. Wybrane nagle znajdują się w centrum uwagi całej szkoły.

 

Neal  Shusterman – Głębia Challengera
Niepokojąca podróż przez głębię ludzkiego umysłu. Opowieść o chłopcu, który powoli pogrąża się w chorobie psychicznej.Wnikliwa i niezwykle realistyczna, poruszająca i nie dająca spokoju powieść powstała na podstawie osobistych przeżyć autora, którego syn Brendan cierpi na chorobę umysłową.

 

Joyce Carol Oates – Kartagina
Tytułowa Kartagina to amerykańskie miasteczko otoczone malowniczymi górami – wśród nich ginie bez śladu Cressida Mayfield, wyobcowana nastolatka, odstająca od swojej powszechnie szanowanej rodziny. Istnieje podejrzenie, że za jej zniknięciem stoi były narzeczony starszej z sióstr Mayfield. Brett twierdzi,  że nic nie pamięta, ale to dopiero początek łańcucha zdarzeń tej mistrzowskiej opowieści z suspensem.
Zapisz

Zapisz

Zapisz
Zapisz

Zapisz