Tagi

Jodi Picoult – Małe wielkie rzeczy
Autorka tym razem bierze na warsztat uprzedzenia rasowe, przywileje, sprawiedliwość oraz współczucie – i swoim zwyczajem nie podsuwa łatwych odpowiedzi. Z wnikliwością, szczerością i empatią maluje obraz rzeczywistości, z którą mamy do czynienia na co dzień i której często nie przyjmujemy do wiadomości.

 

Collen Hoover – Confessb
Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno. Auburn od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Dziewczyna odkrywa jednak, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze…

 

Lucinda Riley – Siedem sióstr
Porywająca epicka opowieść o miłości i stracie. Na wieść o śmierci bajecznie bogatego i otoczonego aurą tajemniczości ojca Maia D’Aplièse i jej pięć sióstr, wszystkie adoptowane przez Pa Salta jako małe dziewczynki, spotykają się w domu, w którym spędzały dzieciństwo, gdzie czekają na nie zaszyfrowane wiadomości na temat ich pochodzenia.

 

Jennifer L. Armentrout – Co przyniesie wieczność
Jennifer Armentrout udowadniła, że potrafi pisać nie tylko wciągające historie z kategorii fantasy – seria Lux, ale również powieści obyczajowe. To jakie mamy dzieciństwo, kształtuje nasz umysł i charaktery na zawsze. Potem możemy je naginać, poprawiać, ulepszać, ale i tak nigdy nie będą takie jak wtedy gdyby nasze życie od początku było inne.

 

Jakub Żulczyk – Wzgórze psów
Najnowsza powieść Jakuba Żulczyka to gorzka, brutalnie realistyczna opowieść o małym miasteczku, pełnym złamanych, okrutnych ludzi.
„…Brzydko prawdziwa jak filmy Smarzowskiego…”

 

 

Sharon Bolton  –  Ulubione rzeczy
Dobrze skonstruowany, z najdrobniejszymi szczegółami, kryminał. Młoda londyńska policjantka z ponurą, głęboko skrywaną przeszłością, zafascynowana postaciami seryjnych morderców, zwłaszcza najsłynniejszego – Kuby Rozpruwacza, w wyrafinowanej grze z genialnym przestępcą… Dreszczyk emocji i maleńka szczypta czarnego humoru.

 

Camilla Grebe – Stąpając po cienkim lodzie
Doskonały thriller psychologiczny uznanej szwedzkiej pisarki! Ciekawy wątek psychologiczny i narracja, niezwykle zaskakujące zakończenie.  Jeśli zaczytujecie się w kryminałach Camilli Läckberg i Jo Nesbø – to coś dla Was!

 

 

Kirsty Moseley – Nic do stracenia – początek
Kolejna książka autorki, która w piękny i emocjonujący sposób pisze o miłości i  przyjaźni. Nic do stracenia. Początek to książka o radzeniu sobie z demonami przeszłości. Pokazuje jak trudno po traumatycznych przeżyciach wyjść na prostą i znów cieszyć się życiem.

 

 

Rick Riordan – Mroczna przepowiednia
Po serii niebezpiecznych prób w Obozie Herosów Lester musi porzucić względnie bezpieczne tereny treningowe półbogów i udać się w przerażającą podróż przez Amerykę Północną…
Polecamy kolejny tom serii Apollo i boskie próby.

 

 

Renata Arendt-Dziurdzikowska – Możesz odejść, bo cię kocham
Śmierć wpisana w życie człowieka jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń, przez które przechodzi każdy z nas. Jak poradzić sobie ze śmiercią bliskich osób, Kiedy nadchodzą te najtrudniejsze momenty? Jak uporać się z żałobą po ich śmierci? Ból po utracie ukochanych ludzi jest wielki, ale siły życia są potężne.

 

Victoria Aveyard – Królewska klatka
Trzeci tom serii Czerwona Królowa.
…”Podsumowując, Królewska Klatka jest lepsza niż Czerwona Królowa i Szklany Miecz razem wzięte”…  (lubimyczytac.pl)

 

 

Suzanne Young – Dzikie serca
Książka autorki dystopijnej serii Program. Dzikie serca to wyjątkowa, bolesna, poruszająca historia, wobec której nie da się pozostać obojętnym. Jest tu nie tylko uczucie pomiędzy dziewczyną i chłopakiem, bliska przyjaźń, ale też niezwykle silna miłość do niepełnosprawnego, upośledzonego brata.

 

 

Terry Pratchett, Stephen Baxter – Długi Kosmos
Piąta część bestsellerowej serii, opierającej się na koncepcji światów równoległych, których istnienie teoretycznie wynika z mechaniki kwantowej, która powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry’ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem.

 

 

Paula Hawkins – Zapisane w wodzie
W tym samym dynamicznym stylu i z tym samym dogłębnym zrozumieniem kierujących człowiekiem instynktów, jakie pochłonęły miliony czytelników jej debiutanckiej powieści, Paula Hawkins przedstawia nowy porywający thriller,
w którego tle czają się historie z przeszłości i drzemie siła, z jaką potrafią one zniszczyć ludzkie życie.

 

Kate Morton – Zapomniany ogród
Trzy pokolenia kobiet i łącząca je tajemnica. Powieść o poszukiwaniu korzeni i własnej tożsamości.
Rok 1913. Porzucona przez nieznajomą kobietę na statku płynącym z Londynu do Australii mała dziewczynka zostaje przygarnięta przez bezdzietnych rodziców. W dniu swoich dwudziestych pierwszych urodzin Nell O’Connor dowiaduje się od przybranego ojca, że jest podrzutkiem.

 

Guillaume Musso – Potem
Czy jesteś gotów na ostatni dzień Twojego życia? Poruszająca historia miłosna, w której pobrzmiewają echa słynnej Nostalgii anioła.

 

 

Margaret Atwood – Opowieść podręcznej
Wstrząsająca antyutopia o piekle kobiet. Świat jak z najgorszego koszmaru, gdzie reżim i ortodoksja są jedynym prawem. Na podstawie powieści powstał znakomity serial do obejrzenia na SHOWMAX.
Zapisz
Zapisz

Zapisz

Zapisz
Zapisz

Zapisz