Tagi

Z okazji Dnia Dziecka polecamy książki z dzieckiem w tytule.

Doris Lessing –  Piąte dziecko
Utrzymana w stylistyce grozy historia rodziny, której sielankowe szczęście zostaje zburzone przez przyjście na świat odmieńca Bena. Fabuła jak z horroru staje się dla wybitnej brytyjskiej pisarki pretekstem do głębokich refleksji nad miłością macierzyńską, granicami ludzkiej wolności, współczuciem dla innych. Niewielka objętościowo powieść posiada magnetyczną siłę mimo dojmującej atmosfery.

 

Małgorzata Musierowicz – Dziecko piątku
Dziewiąta część popularnego cyklu Jeżycjada, sagi przedstawiającej rodzinę Borejków i jej przyjaciół.

 

 

 

Siri Petterson – Dziecko Odyna
Pierwszy tom cyklu Krucze pierścienie, oryginalnej sagi fantasy osadzonej na staronordyckim gruncie. Dzikus z Północy kaleczy nożem niemowlę, by ukryć, że dziewczynka urodziła się bez ogona Ubóstwiany syn z arystokratycznego rodu wyrzeka się własnego dziedzictwa i godzi mieczem w swoich. Mieszkańcy opuszczają swoje domy i gospodarstwa ze strachu przed istotami, których nikt nie widział od tysiąca lat. A rudowłosa, bezogoniasta dziewczyna ucieka, by ratować życie, i nie wie, że to wszystko dzieje się z jej powodu.

Éric-Emmanuel Schmitt – Dziecko Noego
Książka autora Oskara i pani Róży! W okupowanej Belgii katolicki ksiądz ukrywa żydowskiego chłopca Josepha. Chłopcu udaje się przeżyć, odnajduje rodziców i po latach opowiada swoją historię.

Zapisz

Zapisz

Zapisz