Prezentujemy jeszcze trochę nowych książek, w sam raz na wakacje!

Bonnie-Sue Hitchcock – Zapach domów innych ludzi
Wielowątkowa opowieść o miłości, nieszczęściu, uśmiechach fortuny rozgrywająca się na dalekich i wciąż dzikich rubieżach Alaski – najdalszego stanu Ameryki. Książka o pragnieniach, uczuciach, pasjach, inspiracjach, a czasem zupełnie przyziemnych potrzebach młodych ludzi. Każdy z nich szuka swojej życiowej ścieżki na tym zapomnianym przez Boga i ludzi skrawku ziemi.

Eve Ainsworth  – Zadurzenie
Autorka książki 7 dni, poruszającej temat przemocy w szkole, ponownie skupia się na trudnym temacie. Tym razem to przejmujący obraz toksycznego związku.
Will jest przystojny i kochający. O takim chłopaku zawsze marzyła Anna. Jest także humorzasty i nieprzewidywalny. Miota się między obsesją, a czymś znacznie mroczniejszym…

 

Leigh Bardugo  –  Szóstka Wron
Wciągająca przygodowa historia utrzymana w klimacie fantasy.  „Szóstka Wron” opowiada o losach sześciu nastoletnich wyrzutków, którzy zwabieni możliwością niebotycznego zysku podejmują się dokonać zadania na pozór niewykonalnego.

 

 

Kerstin Gier  –  Silver. Pierwsza księga snów
Kolejna fantastyczna seria autorki niezwykle popularnej Trylogii czasu. Snów i śnienia w książce jest dużo, nie jest to jednak powieść oniryczna. Sen przypomina raczej spotkanie na skypie, albo logowanie się na czacie – to bardziej rodzaj portalu, który umożliwia kontakt z rówieśnikami.

 

 

Leisa Rayven – Zły Romeo
Opowieść o sile miłości i prawdziwy relaks, dzięki takim książkom zapominamy o otaczającym świecie.
Zły Romeo nie jest zwykłą historią miłosną. Pokazuje przede wszystkim jak strach kieruje naszym życiem i jak przeszłość naznacza nas swoim piętnem, potrafi namieszać zarówno w teraźniejszości jak i w przyszłości.

 

Neal Shusterman – Głębia Challengera
Opowieść o nastolatku, który powoli pogrąża się w chorobie psychicznej. Bohater rozdarty jest między tym co widzi, a tym, co wie, że jest prawdziwe. Ma paranoje i halucynacje. To zdolny uczeń liceum obdarzony artystyczną wrażliwością, jednak coraz częściej wydaje mu się, że bierze udział w misji badającej najgłębiej położony punkt Rowu Mariańskiego – Głębię Challengera

 

Michelle Miller- Emisja
Emisja to thriller finansowy. Autorka zabiera nas na Wall Street, gdzie grupa specjalistów zamierza wprowadzić na rynek aplikację randkową.
Powieść, opisywana jako połączenie „Miliarderów z przypadku” i „Wilka z Wall Street”, opowiada o bogactwie, uczciwości i ambicji wśród pokolenia millenialsów.

 

Stephenie Meyer – Chemik
Thriller szpiegowski? Zabójcza agentka? Zero miłości na horyzoncie? – no prawie…  Czy aby na pewno mówimy o autorce, która zasłynęła serią romansów paranormalnych z wampirami w roli głównej? Okazuje się, że tak. Polecamy nową książkę autorki Zmierzchu.

 

 

Jeff Zentner – Król węży
Ameryka z książki Zentnera – piosenkarza, który współpracował z takimi gwiazdami jak Iggy Pop czy Nick Cave –  to nie ta, którą znamy z kina czy sympatycznych seriali. Świat powieści Król węży jest szary i ponury, a problemy młodych ludzi ukazanych w powieści przypominają polskie realia. To powieść o odwadze w poszukiwaniu swego miejsca w życiu i obieraniu swojej drogi życiowej.

 

Hanni Münzer- Miłość w czasach zagłady
Młoda Amerykanka Felicity poszukując w Rzymie matki, natyka się na mroczną historię swojej rodziny. Aby ją wyjaśnić, musi się cofnąć do najbardziej ponurego rozdziału dwudziestowiecznej historii i poznać dramatyczne losy swojej prababki – słynnej śpiewaczki operowej Elisabeth Malpran i jej córki Deborah.

 

Hanni Münzer- Marlene
Kontynuacja bestsellera Miłość w czasach zagłady.
Monachium – 1944 rok. Marlene odważnie rzuca się w wir walki i wkrótce staje się najbardziej poszukiwaną kobietą w Rzeszy. Poznaje niezwykłe osoby i nawiązuje wyjątkowe przyjaźnie, w końcu spotyka miłość swojego życia – mężczyznę, który gotów jest zrobić wszystko, by uratować niewinne dzieci.

 

John Boyne – Chłopiec na szczycie góry
Autor bestsellerowego Chłopca w pasiastej piżamie po raz kolejny zaskakuje i wzrusza! Jest rok 1935, a II wojna światowa zbliża się wielkimi krokami. Miejsce, do którego trafia mały Pierrot nie jest zwykłym domem, bowiem jest to Berghof, rezydencja Adolfa Hitlera.

 

Zapisz
Zapisz

Zapisz

Zapisz