Tagi

,

25 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej – w Poczytalni w Centrum Komunikacyjnym odbył się XVII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy przygotowany przez nauczycieli bibliotekarzy pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo. Miejsce rozgrywania turnieju było bardzo adekwatne do tytułu tegorocznej edycji konkursu Podróże dalekie i bliskie.
Trzyosobowe reprezentacje 11 legionowskiego szkół ponadpodstawowych odpowiadały na zróżnicowane pytania dotyczące treści czterech książek, których tematem są podróże w czasie: 

  • Wehikuł czasu – Herbert George Wells
  • Galop ’44 – Monika Kowaleczko-Szumowska
  • Czerwień rubinu – Kerstin Gier
  • Strażnicy historii – Damian Dibben

Jak zwykle rywalizacja była bardzo wyrównana, a różnice pomiędzy drużynami – minimalne. Laureatami XVII Konkursu zostały szkoły:

1. Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące
2. Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi​
3. Niepubliczne Europejskie Gimnazjum Językowe

Bardzo cieszymy się z II miejsca reprezentacji naszego​ gimnazjum w składzie​: Wiktoria Kowalska, Magdalena Owczarek i Marcin Maruszewski, dzielnie wspieranej przez Olę Adamczak, która była rezerwową i na widowni trzymała mocno kciuki za naszą ekipę.
Liceum reprezentowali uczniowie klasy Ib, którzy zajęli nieco dalsze miejsce.
Laureaci otrzymali nagrody w postaci bonów pieniężnych do sklepów sieci Empik oraz gadżety reklamowe,  zwycięska szkoła – pamiątkową statuetkę, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody pocieszenia. Gościem konkursu był wiceprezydent miasta pan Piotr Zadrożny.
Organizatorem konkursu był Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jerzego Siwińskiego w Legionowie.