12 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Czekolady. Z tej okazji prezentujemy kilka książek z czekoladą w tytule dostępnych w naszej bibliotece. A dla naszych dzisiejszych czytelników – słodka niespodzianka.


Joanna Jagiełło – Czekolada z chili
Dalsze losy Linki z debiutanckiej powieści autorki Kawa z kardamonem. Młodzieńcze rozterki dziewczyny o skomplikowanym życiorysie. Czy uda jej się znaleźć pracę i zarobić na czesne w wymarzonej szkole? Czy związek z Adrianem przetrwa? Związek, który nie zawsze smakuje jak czekolada mleczna. Częściej ma smak czekolady z chili.

 

Roald Dahl – Charlie i fabryka czekolady
Charlie znajduje Złoty Kupon do fabryki czekolady szalonego pana Wonki. Pracują w niej małe tajemnicze stworzenia, które uwielbiają kakao. Rzeką płynie czekolada, a wszystkie rośliny zrobione są ze słodyczy. Czy ty też masz ochotę popłynąć landrynkową łodzią i spróbować gumy o smaku trzydaniowego obiadu? Albo dostać telewizor, z którego można wyciągać prawdziwe czekoladowe batoniki?

 

Jutta Oster – Zamiast czekolady. O tym, co nas uszczęśliwia
Czekolada jest miłym prezentem, ale jej słodycz trwa krótko. Z pewnością ta książeczka będzie słodsza niż czekolada, bo można do niej zaglądać dowolnie często i uczyć się jak dostrzegać otaczające nas piękno, zachwycać się drobiazgami, żyć uważnie wszystko to składa się na nasze szczęście na które wciąż czekamy, nie zauważając jak przechodzi obok.
lubimyczytać.pl

 

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz