Tagi

Joanne K. Rowling – Fantastyczne zwierzęta
i jak je znaleźć
Pozycja obowiązkowa dla każdego potteromaniaka. Magizoolog Newt Skamander przedstawia siedemdziesiąt pięć gatunków fantastycznych zwierząt w podręczniku Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart oraz wytłumaczenie, jak powstał aktualny podział magicznych istot, idealnie objaśniające mugolowi część struktury świata Chłopca, Który Przeżył.

 

Christi J. Daugherty  – Tajemne miasto
Kontynuacja powieści „Tajemny ogień” opowiada dalsze losy Sachy i Taylor. Osiemnaste urodziny Sachy zbliżają się wielkimi krokami, a co za tym idzie – spełnienie się długowiecznej klątwy, wg której chłopak musi zginąć …

 

 

Sarah Pinborough – Co kryją jej oczy
Mroczny psychologiczny thriller, w którym napięcie rośnie powoli
i nieubłaganie, napisany pomysłowo, zwodniczo, ze świetnym pazurem, godnym podziwu polotem i zrozumieniem złych podszeptów natury człowieka.

 

 

Tony Parsons – Rzeźnik
Świetny, nieprzewidywalny kryminał, który czyta się niezwykle szybkoi przyjemnie, próbując odgadnąć, czy tytułowy Rzeźnik rzeczywiście jest poszukiwanym mordercą, czy też za  zabójstwo popełnione na strzeżonym, ekskluzywnym, londyńskim osiedlu odpowiedzialny jest ktoś inny.
Książka dla interesujących się  współczesną obyczajowością
i kulturą Londynu.

 

Paweł Huelle – Ulica Świętego Ducha i inne historie
Zbiór esejów, w którym autor odsłania swoje drugie oblicze.Okazuje się nie tylko świetnym pisarzem, ale i wnikliwym, pełnym erudycji czytelnikiem. Wielbicielem literatury, któremu nie wystarcza to, co znajduje na kartach książek i w biografiach pisarzy. Czyta więc między wierszami, tropi niezapisane fakty, podróżuje śladami bohaterów.

 

Liternictwo. Sztuka pięknego pisania
To niezwykła,interaktywna książka, pełna twórczych propozycji, zabawnych i prostych zadań do wykonania krok po kroku. Od nowoczesnej kaligrafii do pisania kredą – odkryjesz różnorodność niepowtarzalnych sposobów przemieniania słów i liter w zachwycające dzieła sztuki, które można wykorzystać jako prezenty, ozdoby domu i na wiele innych sposobów.

Zapisz