Tagi

,

Z okazji przypadającego dzisiaj Europejskiego Dnia Mózgu prezentujemy dwie książki z naszej biblioteki, które pozwolą Wam lepiej poznać funkcjonowanie tego niezwykle ważnego organu. Jednocześnie przypominamy, czytanie zwiększa aktywność lewej półkuli mózgu odpowiedzialnej za wnioskowanie, myślenie analityczne i logiczne, słownictwo, pisanie i liczenie. Regularne czytanie książekpoprawia efektywność pracy mózgu  oraz kondycję komórek mózgowych,co   pozwala lepiej zapamiętywać.

 

Stephen Juan – Zagadki mózgu
Dlaczego mózg jest najczystszym organem ciała? Dlaczego niektórzy się okaleczają? Dlaczego niektórzy z nas wierzą, że są opętani albo mają sobowtóra, który wszędzie za nimi chodzi?Co to jest efekt Svengaliego? I czy to prawda, co mówi się o déjá vu? Książka jest pełna opisów niekonwencjonalnych ludzkich zachowań, przedstawionych z charakterystyczną dla autora empatią i humorem.
Dean Burnett – Gupi muzg – w co tak naprawdę pogrywa twoja głowa?
Czy idąc z kuchni do pokoju, zapominasz czasem,po co się tam wybrałeś? Czy zdarza Ci się gorączkowo myśleć nad imieniem napotkanej osoby, którą skądś znasz, ale za nic w świecie nie możesz sobie przypomnieć skąd? Jak przekonywająco dowodzi neurolog Dean Burnett, wszystkiemu winny jest narząd – ludzki mózg. Choć tak zaawansowany ewolucyjnie, jest też potwornie bałaganiarski, omylny, egocentryczny i chaotyczny. A skutki tego,choć czasem trudne do zniesienia, bywają jednocześnie zabawne. W trakcie tej lektury, zgłębiając neurologiczne proces,będziesz śmiał się do łez z samego siebie – z tego, co wyprawia Twój gupi muzg, sabotując Twoje własne życie.
Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz