Tagi

Brandon Sanderson – Stalowe serce
Powieść jednego z najciekawszych współczesnych pisarzy fantastyki, w której plastyczne opisy przeplatają się z ogromem akcji. Przedstawiony świat literacki jest okrutny, superbohaterowie  źli a zwykli ludzie odważni – książka to kilka godzin najczystszej literackiej rozrywki.

 

Jessica Khoury – Zakazane życzenie
Pierwowzorem powieści jest baśń 1001 nocy o magicznej lampie Aladyna. Ona jest potężnym dżinnem. On złodziejem z ulicy. Połączyła ich pradawna magia. Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. To historia o walce dobra ze złem, bezwarunkowej przyjaźni i poświęceniu, pragnieniu człowieka do bycia wolnym.

 

Jojo Moyes – Razem będzie lepiej
Jess nie należy do kobiet, które łatwo się poddają. Kiedy okazuje się, że jej córka ma szansę na zdobycie stypendium w wymarzonej szkole, gotowa jest ruszyć na drugi koniec kraju, zabierając ze sobą:  problematycznego nastolatka,wybitnie uzdolnioną dziewczynkę z chorobą lokomocyjną,kudłatego psa o wielkim sercu oraz przypadkowo spotkanego mężczyznę.

 

Guiullaume Musso – Papierowa dziewczyna
Romantyczna komedia z suspensem, w której świat wyobraźni miesza się z rzeczywistym. W domu znanego pisarza pojawia się piękna młoda kobieta,która utrzymuje, że wysunęła się z jego książki w połowie niedokończonego zdania.  Niemożliwe? A jeśli to prawda?

 

 

Stephen King  – Koniec warty
Kolejna część trylogii z detektywem Billem Hodgesem – powieść detektywistyczna ze znakiem firmowym Stephena Kinga – elementami paranormalnymi.

 

 

Neil Gaimen  – Amerykańscy bogowie
Najsłynniejsza powieść Neila Gaimana, która zdobyła serca czytelników na całym świecie. Opowieść o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe a tradycjami, walce pomiędzy starożytnymi bogami znanymi z panteonów wszystkich wierzeń świata, a nowymi, którzy wymyślili ludzie, czyli: pieniędzmi, używkami, mediami, czy też nowymi technologiami.

 

Neil Gaiman – Nigdziebądź
Niewiarygodnie dużo śmiechu. Wiele prawdy o życiu. Poprawnie wpleciona ironia w prawie każdym zdaniu. I co najważniejsze: zabawa słowem i wyobraźnią czytelnika. Gaiman wyczarował niezwykły świat – trochę mroczny, bardzo tajemniczy, niebezpieczny, ale i pełen cudów. Autor zabiera czytelnika w niesamowitą podróż do Londynu pod ulicami miasta – świata, ukrytego w podziemiach i kanałach.

 

 

Zapisz
Zapisz
Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz