Tagi

,

Na zbliżający się świąteczny czas proponujemy książki z naszej biblioteki tematycznie związane z Bożym Narodzeniem.

w-sniezna-noc-b-iext38004803Maureen Johnson, John Green, Lauren Myracle
W śnieżną noc – świąteczne opowiadania o miłości

Trzy nastrojowe i dowcipne, powiązane ze sobą romantyczne opowiadania, napisane przez troje znanych amerykańskich pisarzy to wspaniała świąteczna lektura nie tylko dla miłośników powieści Johna Greena.

podaruj-mi-milosc-12-swiatecznych-opowiadan-b-iext43260902Podaruj mi miłość – 12 świątecznych opowiadań

Nieważne skąd pochodzisz,czy jesteś elfem czy zagubionym w świecie dorosłych nastolatkiem – uwierz w magię świąt. A jeśli nie wierzysz, czy to oznacza, że ona nie istnieje?Przecież wszyscy pragniemy tego samego: by ktoś podarował nam miłość…

 

9-wigilii-b-iext363736429 wigilii

Dziewięć wariacji na temat świąt Bożego Narodzenia, które nie zawsze są radosne, ale zawsze są niezwykłe. Niekiedy ten wyjątkowy dzień staje się punktem zwrotnym w życiu bohaterów.

 

opowisci-wigilijne-1Opowieści wigilijne

Czternaście opowiadań, napisanych przez znanych i lubianych polskich autorów, tematyczne związane z Wigilią.

 

 

opowisci-wigilijneOpowieści wigilijne

Trzy opowiadania: Olgi Tokarczuk, Jerzego Pilcha i Andrzeja Stasiuka.

 

 

wiedxmikolajTerry Pratchett – Wiedźmikołaj

Dwudziesty tom cyklu Świata Dysku o grubym osobniku przynoszącym zabawki, który się gdzieś zapodział.

 

 

tajemnica-bozego-narodzenia-3_0_bJostein GaarderTajemnica Bożego Narodzenia

Autor zaprosza do niezwykłej wędrówki, w której przyłączamy się do orszaku podążającego do Betlejem, aby zdążyć na Narodziny Chrystusa, po mistrzowsku łączy poetycką fikcję z lekcją historii i refleksją o życiu.

 

omniac-swietaJohn Grisham – Ominąć święta

Przewrotna, śmieszna, ciepła i mądra powieść, Jest w niej błyskotliwy humor oraz znakomicie uchwycona atmosfera przedświątecznej gorączki. Komizm sytuacji graniczący z absurdem wywołuje gromki śmiech, który nie zagłusza jednak pytań o presję tradycji i otoczenia oraz istotę Bożego Narodzenia.

 

noelkaMałgorzata Musierowicz – Noelka

Siódmy tom cyklu Jeżycjada. Bohaterką jest Elka Stryba, która wskutek niespodziewanego biegu wydarzeń w wigilijny wieczór podejmuje pracę jako Aniołek – towarzyszka Gwiazdora (wielkopolskiego Świętego Mikołaja),wręczając dzieciom prezenty. Ten jeden dzień poczyni wielkie zmiany w egoistycznej osobowości Elki.

 

morderstwo-w-boze-narodzenieAgata Christie – Morderstwo w Boże Narodzenie

Klasyka kryminału. Zbliża się Boże Narodzenie. Senior rodu Simeon Lee do swej rezydencji zaprasza rodzinę. Spotkanie jest nietypowe, gdyż Lee niemal nie utrzymywał z dziećmi kontaktów. W przeddzień Wigilii gospodarz ginie, a do akcji wkracza niezastąpiony Herkules Poirot.

 

zamiec-snieznaCamilla Läckberg – Zamieć śnieżna i woń migdałów

Urocza nowela w stylu Agathy Christie, luźno powiązana z serią o Fjällbacce. Świąteczny zjazd rodzinny w posiadłości położonej na niewielkiej wyspie, z powodu zamieci śnieżnej odciętej od świata i morderstwo seniora rodu. Zagadkę musi rozwiązać jedyny w domu reprezentant szwedzkiej policji.

 

opowiesc-wigilijna-b-iext35756198Charles Dickens – Opowieści wigilijne

Opowiadanie Karola Dickensa jest moralitetem w stylu wiktoriańskim. Pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge’a, zachodzącą w czasie nocy wigilijnej