Tagi

Kolejna porcja interesujących książek na nadchodzące jesienne wieczory!

lato-drugiej-szansyMorgan Matson -Lato drugiej szansy
Słodko-gorzka, wzruszająca opowieść o rodzinnych więzach, wartości prawdziwej przyjaźni i miłości, która pozwala człowiekowi pozostać przy ukochanej osobie aż do końca – Booklist

 

 


 
zawsze-stane-przy-tobieGayle Forman – Zawsze stanę przytobie
Britt jest niepokorna i czasami pakuje się w kłopoty. Mimo to, nie może zrozumieć, dlaczego ojciec i macocha oddają ją do ośrodka terapeutycznego, gdzie rzekomo leczy się zbuntowane nastolatki. Teraz jej życie spoczywa w rękach terapeutek o niedostatecznych kwalifikacjach, twardziela Szeryfa i okrutnej psycholog.

 

central-park

Guillaume Musso – Central Park
Nowy Jork, 8.00 rano. Alice i Gabriel budzą się na ławce w Central Parku skuci kajdankami. Nie znają się i nie pamiętają, żeby się kiedykolwiek spotkali. Niemożliwe? A jednak… Jak wplątali się w tę niebezpieczną historię? Alice i Gabriel nie maja wyjścia – muszą połączyć siły, aby wyjaśnić to, co im się przydarzyło, aby wrócić do normalności. Ale to, co odkryją. wywróci ich życie do góry nogami.
diasporaGreg Egan- Diaspora
Jest trzydziesty wiek. „Świat” przerodził się w szeroką sieć sond, satelitów i serwerów, łączących cały Układ Słoneczny w jedno środowisko. Ludzkość również się przekształciła w świadome oprogramowanie lub w wymienne ciała robotów,  tylko nieliczni uparcie trzymają się ciała. Diaspora  to powieść wymagająca od czytelnika 100% koncentracji podczas lektury, to gratka dla ścisłowców, ale humaniści również nie powinni się przy niej nudzić.-

hardaElżbieta Cherezińska – Harda
Opowieść o kobiecie niezwykłej, której losy nierozerwalnie wplatają się w dzieje Polski, Szwecji, Danii, Norwegii i Anglii, to namiętności, intrygi, walka o tron, krwawe bitwy, zaaranżowane małżeństwa, wojny i walki z pogaństwem.
Powieść, po mistrzowsku łącząc historię z fikcją, kreuje świat pierwszych Piastów.

 

uciekinierkaAlice Munro – Uciekinierka
Osiem historii, osiem kobiet. Dzieli je niemal wszystko: wiek, status społeczny, praca, pasje. Łączy jedynie ucieczka. Wszystkie badają granice swojej wolności. Robią wszystko, by być gdzie indziej, spróbować czegoś innego, pójść za swoimi pragnieniami i znaleźć szczęście, które jest na wyciągnięcie ręki, lecz nigdy dostatecznie blisko.