Tagi

pasterska-koronaTerry Pratchett – Pasterska korona
Ostatnia powieść autora książek z cyklu Świat Dysku, wydana już po śmierci pisarza, której bohaterką jest znana z wcześniejszych części  urocza czarownica – Tiffany Obolała.
To nie jest po prostu świetna powieść o Dysku, to powieść niezwykła… Wspaniałe podsumowanie – Daily Telegraph.

utrataRachel Van Dyken – Utrata
Pierwsza część bestsellerowej serii Zatraceni. Pełna wzruszeń opowieść o wielkiej miłości, lęku, chorobie, ale i nadziei.Bo czasami koniec okazuje się być początkiem….

 

 

wypowiedz-jej-imieJames Dawson – Wypowiedz jej imię
Bohaterka książki, Roberta „Bobbie” Rowe postanawia rozwikłać zagadkę tajemniczego zaginięcia koleżanki. Śledztwo doprowadzi ją do mrocznych sekretów szkoły Piper’s Hall oraz zatajonej zbrodni, której sprawców nigdy nie ukarano.
Horror dla młodzieży.

 

ksiazka-racheliSissel Værøyvik – Książka Racheli
Młoda kobieta zostaje wciągnięta w niesamowitą historię życia, rozgrywającą się w kilku krajach w ciągu dziesięcioleci.Wszystko zaczyna się w chwili, gdy mała żydówka Rachela zostaje wraz z bratem wysłana przed prześladowaniami nazistów z Bratysławy do Norwegii. To powieść o tym, jak stale się podnosić, nawet po najgorszym upadku.

 

blackoutMarc Eisberg – Blackut
Pewnego zimowego dnia w wyniku elektronicznego ataku terrorystycznego w całej Europie następuje przerwa w dostawie prądu. Wystarczy kilka dni, by zapanował chaos na niespotykaną skalę. Ta pasjonująca powieść przedstawia prawdziwie czarny scenariusz wydarzeń, których prawdopodobieństwo jest tym większe, im bardziej nasze codzienne życie uzależnia się od elektroniki.