Tagi

,

Minął pierwszy miesiąc nauki, mamy nadzieję, że wszyscy się już zaaklimatyzowali w nowej rzeczywistości. Jak zwykle serdecznie zapraszamy do biblioteki, mamy już  specjalnie dla Was nowe książki. Szczególnie zachęcamy uczniów klas I – zarówno liceum, jak i gimnazjum, bo jak na razie dość nieśmiało zaglądacie w nasze progi. Przyjdźcie, rozejrzyjcie się po półkach, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko chcieć. A na regałach bibliotecznych – same bestsellery!

nowosci

Rainbow Rowell
zalacznikNowa książka autorki bestsellerów                                            Eleonara i Park oraz Fangril. 

 

 

 

zanim-sie-pojawilesJoyo Moyes – Zanim się pojawiłęś
Bestseller New York Timesa, najpiękniejsza historia miłosna ostatnich lat, 6 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Młody, bogaty bankier po wypadku motocyklowym  i ekscentryczna dziewczyna, która zostaje jego opiekunką – dalej jak w każdym romansie.
Zabawna, zaskakująca i rozdzierająca serce. Powieść, która pokazuje cudowną złożoność miłości – People

 

nerveJeanne Ryan – Nerve
Vee, otoczona popularnymi przyjaciółmi, zawsze pozostaje w cieniu. Któregoś dnia postanawia to zmienić i bierze udział w internetowej grze Nerve. Z intrygującym Ianem u boku żadne zadanie nie jest trudne. Początkowo gra wydaje się ekscytująca, jednak wkrótce przybiera zaskakująco niebezpieczny obrót…

 

15-dni-bez-glowyDave Cousins – 15 dni bez głowy
Bohater książki ma piętnaście lat, sześcioletniego brata udającego psa i wiecznie pijana mamę. Musi być niewidzialny i sprawić, by nikt – ani nauczyciele, ani koledzy ze szkoły, ani sąsiedzi – nie dowiedział się o tym, co się dzieje w jego domu. Gdy niespodziewanie mama znika, Laurence ma piętnaście dni na to, by poukładać życie swojej rodziny na nowo. Jak się okazuje, sprostanie wyzwaniom dorosłego świata wcale nie jest takie łatwe i może wymagać wielu poświęceń.

male-zycieHanya Yanagihara – Małe życie
Najgłośniejsza amerykańska powieść ubiegłego roku, nominowana do Nagrody Bookera i National Book Award oraz laureatka prestiżowej Kirkus Prize .Wstrząsający obraz dojrzewania, przyjaźni, traumy i sukcesu”. To książka, która udowadnia, jak wielki wpływ na to, kim i jacy jesteśmy, ma nasze dzieciństwo i osoby, które nas otaczały i wychowywały.
To pomnik na cześć uczucia jakim jest empatia.
Dla czytelnika najważniejsze, że nie będzie mógł o niej zapomnieć.

 

piata-falaRick Yancey  – Piata fala. Ostatnia gwiazda
Ostatni tom jednego z najlepszych cykli science fiction ostatnich lat.
Panie i panowie, tak powinno się kończyć serie. Brak mi słów- goodreads.com
Pierwsza część była dobra.Druga też. Po trzeciej mam ochotę polecieć do autora i osobiście mu podziękować…
Nie polecam osobom wrażliwym na kaca książkowego” – lubimyczytać.pl