Tagi

chłopakNa naszą biblioteczną listę bestsellerów trafia książka młodego , amerykańskiego pisarza Johna Corey’a Whaley’a – Chłopak, który stracił głowę. Świetna i mądra książka nie tylko dla nastolatków, wzruszająca, pełna humoru (czasami „czarnego”), stawiająca trudne pytania o sens życia, ale także, a może przede wszystkim, książka o miłości.
Travis, główny bohater powieści, ma 16 lat i jest nieuleczalnie chory. Gdy staje przed wyborem: śmierć lub eksperymentalna operacja, nie zastanawia się długo. Zgadza się, aby od szyi w dół przeszczepiono mu zdrowe ciało. Jest tylko jeden problem – rozwój medycyny nie pozwala na przeprowadzenie tak skomplikowanego zabiegu, dlatego chłopak musi być wprowadzony w śpiączką podobną do hibernacji i czekać. Żegna się więc z bliskimi, bo nie wie, czy i kiedy się z nimi zobaczy. Budzi się po pięciu latach – ze swoją głową i obcym ciałem. Okazuje się, że powrót do życia nie jest łatwy.

„Brawurowa opowieść o pożegnaniach i wierze w siłę oraz możliwości człowieka. Emocje, które poruszą serce i zamieszają w głowie niejednemu czytelnikowi.
Olga Kowalska, wielkibuk. com

„(…) To niesamowita powieść o trudnych wyborach i poznawaniu siebie. Idealna dla tych, którzy poszukują niestandardowej książki młodzieżowej.”
Diana Piotrowska, zakładkaa.blogspot. com