Tagi

,

1 grudnia 2015 r.  gimnazjaliści z klas 2A i 2C oraz zainteresowani uczniowie spotkali  się w bibliotece z panem Arkadiuszem Niemirskim, dziennikarzem, satyrykiem, autorem książek detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych, kontynuatorem cyklu powieści Zbigniewa Nienackiego Pan Samochodzik ..
Nasz gość barwnie i z dużą dawką humoru opowiedział o swojej drodze życiowej – od studenta zootechniki do pisarza książek kryminalnych. Wspomniał o latach spędzonych w kabarecie pod nazwą kabaret i .., o współpracy z III programem Polskiego Radia i TVP, o porzuconej karierze naukowej,  podróżach po świecie oraz swoich fascynacjach muzycznych. Okazało się, że pan Niemirski jest wielkim fanem rocka, a szczególnie brytyjskiej grupy Procol Harum.  Przekonywał młodzież, że warto mieć w życiu pasje, marzenia, cel w życiu.  Nie można jednak biernie czekać, aż coś do nas samo przyjdzie, należy pomóc sobie w ich realizacji.
W drugiej części spotkania autor ciekawie przedstawił sylwetki najważniejszych i najciekawszych detektywów w literaturze i w filmie: Herculesa Poirota, Sherlocka Holmesa, Philipa Marlowe’a i innych. Polecał i zachęcał uczniów do czytania książek autorów klasycznej  literatury kryminalnej i sensacyjnej takich jak m. in. Alistair MacLean, Frederick Forsyth czy Robert Ludlum. Dużo czasu poświęcił oczywiście najbardziej ulubionemu przez niego detektywowi – Panu Samochodzikowi.
Pan Arkadiusz Niemirski zaprezentował też swoje książki dla młodzieży  z serii kontynuacyjnej Pana Samochodzika ,  Pojedynek detektywów, Testament Bibliofila oraz powieść dla dorosłych Prowokator.
Spotkanie z autorem było wielką przyjemnością dla miłośników książek detektywistycznych i wielbicieli Pana Samochodzika, a dla tych, którzy jeszcze nie połknęli bakcyla literatury kryminalnej okazją do dowiedzenia po jakie książki warto przeczytać.
Spotkanie odbyło się dzięki sponsorowi – Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie. Dziękujemy dyrektor Renacie Sowińskiej i Pawłowi Jankowskiemu za umożliwienie młodzieży kontaktu z tak ciekawą osobowością, jaką jest niewątpliwie pan Arkadiusz Niemirski.

Zapraszamy na stronę autora: http://www.niemirski.com/Arkadiusz_Niemirski/Start.html

Poniżej relacja fotograficzna.