Tagi

, ,

15 kwietnia w naszej szkole odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla uczniów szkół ponadpodstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt. Dziesięć stron życia. Inicjatorkami i organizatorkami konkursu są nauczyciele bibliotekarze i poloniści szkól z terenu Legionowa.

Anna Onichimowska

W  konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje jedenastu legionowskich szkół ponadpodstawowych, wyłonione w eliminacjach szkolnych. W tegorocznej edycji uczniowie zmierzyli się z twórczością Anny Onichimowskiej, która w swoich powieściach podejmuje trudne sprawy nastolatków. Uczestników obowiązywała szczegółowa znajomości treści czterech książek: Hera, moja miłość, Lot Komety, Demony na smyczy oraz zbioru opowiadań Dziesięć stron świata.

k002
Po części konkursowej młodzież, opiekunowie i zaproszeni goście obejrzeli  krótki program artystyczny w wykonaniu  uczniów skupionych w Klubie Licealisty AJA, a w bibliotece szkolnej przy pysznym torcie w kształcie książki, ufundowanym przez Dyrektor Liceum. uczestnicy mogli porozmawiać o książkach, wymienić wrażenia oraz zaproponować temat następnego konkursu.
Międzyszkolne Konkursy Czytelnicze organizowane przez nauczycieli bibliotekarzy i polonistów  legionowskich szkół odbywają się od 2001 r.   dla uczczenia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Od września w szkołach przeprowadzane są eliminacje, a finał co roku organizuje inna szkoła, zawsze w kwietniu. Do tej pory młodzież zmagała się z twórczością m. in. Małgorzaty Musierowicz, Krystyny Siesickiej, Joanny Chmielewskiej, Ewy Nowak, Andrzeja Sapkowskiego, J.R.R. Tolkiena i C. Ruiza Zafona.
Z okazji 15-lecia konkursu został przygotowany  folder dokumentujący jego historię, wydany dzięki Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie.

k22Więcej zdjęć w Galerii